Certyfikat prostej polszczyzny to inicjatywa stworzona przez Pracownię Prostej Polszczyzny przy Uniwersytecie Wrocławskim. Jednostka oprócz działań certyfikacyjnych prowadzi również szkolenia tematyczne i audyty językowe.
Certyfikat prostej polszczyzny jest przyznawany na podstawie analizy ilościowej i jakościowej tekstu. Eksperci otrzymali do oceny losowo wybrane zanonimizowane teksty odpowiedzi reklamacyjnych konkretnych instytucji. Ich zadaniem było ocenienie ich pod kątem prostego języka.
Większość dokumentów Banku Millennium analizowanych przez kapitułę certyfikacyjną uzyskało wysoki współczynnik prostego języka (od 70 do 100%). Osiągnięty wynik zaskutkował przyznaniem odpowiedzi na reklamacje w Banku Millennium certyfikatu prostej polszczyzny.
„Na tę pozytywną ocenę pracuje na co dzień kilkadziesiąt osób Wydziału Relacji z Klientami Banku Millennium. Poza kompetencjami językowymi wykazują się również empatią i zrozumieniem sytuacji naszych klientów. Od początku wdrażania prostego języka w banku wiedzieliśmy, że te działania przekładają się na satysfakcję z usług. Jest to bardzo istotny obszar w naszej działalności” – mówi Magdalena Suchanek, dyrektorka Departamentu Jakości.
Wyróżnienie jest efektem wieloletnich działań Banku Millennium. Już w 2020 roku podpisał on „Deklarację banków w sprawie standardu prostego języka”. To inicjatywa 21 banków, by tworzyć teksty proste i w pełni zrozumiałe dla odbiorców. Dodatkowo bank stale prowadzi szkolenia dla swoich pracowników, które uczą ich komunikacji w prostym języku,
Równocześnie upraszczana jest forma kluczowych dokumentów dla klientów banku, a także komunikacji z klientami za pomocą SMS-ów i powiadomień w aplikacji.
650 zł + 6,25%
Klienci, którzy nie posiadają konta osobistego Banku Millennium od 01.01.2021.
Od 01.01.2021
250 zł/250 zł/150 zł
Łatwy