W ciągu dekady użytkownicy BLIKA zrealizowali za jego pośrednictwem 7 mld transakcji. Ich łączna wartość to niemal bilion złotych. Rozwiązanie z każdym rokiem staje się coraz popularniejsze. Świadczy o tym fakt, że tylko w 2024 roku liczba transakcji za pomocą systemu BLIK przekroczyła 2,4 mld. Oznacza to jej 34% wzrost w stosunku rocznym. Użytkownicy rozwiązania w samym 2024 roku zrealizowali więc ponad połowę transakcji z ostatnich dziesięciu lat.
„BLIK w ciągu 10 lat nieodwracalnie zmienił sposób, w jaki Polacy płacą za swoje codzienne zakupy. Wyniki za ubiegły rok potwierdzają, że system rośnie dynamicznie i ma potencjał do dalszych wzrostów. Na początku działalności naszym głównym założeniem było stworzenie prostej i wygodnej metody płatności mobilnych. Dziś jesteśmy jednym z kluczowych graczy cyfrowego ekosystemu finansowego w Polsce […]” – powiedziała Monika Król, wiceprezeska Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.
Plany rozwojowe BLIKA wybiegają jednak poza granice Polski. Już 2024 rok był ważny z perspektywy ekspansji zagranicznej. We wrześniu klienci Tatra banka na Słowacji zyskali możliwość płacenia BLIKIEM w e-commerce. Spółka BLIK Romania S.A. uzyskała autoryzację Narodowego Banku Rumunii, co jest ważne w perspektywy dalszego rozwoju rozwiązania w tym kraju.
„10 lat pracy ukształtowało nasze podejście do innowacji i efektywności, pokazując, jak tworzyć usługi, które pozostają aktualne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Ekspansja zagraniczna jest dla nas naturalnym krokiem na tej drodze – start na Słowacji i uzyskanie zgody regulatora w Rumunii to nie tylko początek nowego etapu, ale także dowód na to, że nasz model jest skalowalny międzynarodowo i gotowy na nowe wyzwania. Zamierzamy w dalszym ciągu rozwijać BLIKA w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, wykorzystując doświadczenie zdobyte na dynamicznym, rynku polskim” – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.
850 zł + 6,25%
Klienci, którzy nie posiadają konta osobistego Banku Millennium od 01.01.2021.
Od 01.01.2021
Dla osób poniżej 26 roku życia:
250 zł/250 zł/150 zł/200 zł
Łatwy