zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Bankowość elektroniczna coraz powszechniejsza. Wzrasta znaczenie aplikacji mobilnych banków

Bankowość elektroniczna coraz powszechniejsza. Wzrasta znaczenie aplikacji mobilnych banków

9 lipca 2024 (Aktualizacja 09.07.2024) Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Coraz więcej Polaków korzysta z elektronicznych kanałów bankowych, rezygnując z obsługi w placówkach. Tak wynika z najnowszego badania Santander Consumer Banku.

Wygoda mobilnej aplikacji

Głównym wnioskiem z przeprowadzonego dla Santander Consumer Banku badania jest fakt, że Polacy coraz powszechniej korzystają z bankowości elektronicznej. Z racji wygody pewne działania są częściej wykonywane w mobilnej aplikacji bankowej. Najpowszechniejszym z nich jest sprawdzenie salda rachunku. Tę czynność w aplikacji mobilnej wykonuje ponad 80% badanych. Co drugi z ankietowanych za jej pośrednictwem zleca także przelewy bankowe. 80% z tej grupy stanowią osoby w wieku od 18 do 29 lat. Z wiekiem ta zależność spada. I tak w przypadku osób po 60 roku życia, 64% z nich przelewy realizuje w bankowości internetowej.

Bankowość internetowa dla trudniejszych operacji

Ta z kolei jest powszechniejsza przy realizacji bardziej złożonych wniosków. 60% korzysta z komputerowej wersji bankowości, by zmienić dane. Ponad połowa Polaków woli także w ten sposób zakładać nowe konto, lokatę lub ustanawiać nowe zlecenie stałe. 48% badanych korzysta z tej wersji bankowości również w przypadku wnioskowania o produkty kredytowe.

Badanie „Polak w świecie bankowości elektronicznej” zrealizowano na zlecenie Santander Consumer Banku. Przeprowadzono je metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Realizatorem badania był Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS).


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto w Porządku
Konto w Porządku
Premia

300 zł + 6,5 do 20 000 zł

Karencja

Uczestnik nie może posiadać konta osobistego w Banku Pekao od 15.11.2023 do 14.05.2024.

od 15.11.2023

Warunki
  • Za założenie Konta w Porządku z kartą płatniczą i wyrażenie zgód marketingowych;
  • zarejestrowanie karty do programu Bezcenne Chwile i wykonanie w każdym z 3 kolejnych miesięcy min. 5 płatności kartą oraz zapewnianie min. 1000 zł wpływów;
  • otrzymane 24 000 pkt. odpowiadają wartości 300 zł do wydania na zakupy w sklepach partnerskich programu.

(szczegóły)

do 300 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część