Prezentując wyniki minionego kwartału, wskazano również źródła, które są przyczyną rekordowego poziomu zysku netto. Należy do nich wzrost wyniku odsetkowego, ale także powiększenie portfela kredytowego i wyraźne ożywienie akcji kredytowej. Bank Pekao mógł się w analizowanym okresie pochwalić aż o ⅕ wyższą sprzedażą pożyczek gotówkowych niż przed rokiem. Wzrosło również w tym czasie finansowanie sektora MŚP — o 10% w stosunku rocznym.
„Za nami bardzo udany, rekordowy kwartał. To zasługa dobrej sprzedaży kont i kredytów, skutecznej akwizycji klientów, ale też efektywnego wykorzystania warunków makroekonomicznych. Mamy wszelkie zasoby, żeby w kolejnych kwartałach zbierać owoce spodziewanego ożywienia w inwestycjach i skutecznie przygotować się na okres luzowania polityki pieniężnej” – mówi Cezary Stypułkowski, wiceprezes Banku Pekao, który kieruje pracami zarządu.
Miniony kwartał był przedostatnim, w którym instytucja realizuje strategię na lata 2021-2024. Już teraz udało się zrealizować większość założonych w niej celów. Jednym z nich jest liczba aktywnych klientów bankowości mobilnej na poziomie 3,2 mln. Udało się także osiągnąć wartość wskaźnika koszty/dochody na poziomie niższym niż zakładane w strategii mniej niż 42%. Na koniec III kwartału 2024 roku wynosił on 34,7%.
Nowa strategia Banku Pekao ma zostać zaprezentowana pod koniec I kwartału 2025 roku.
300 zł + 7%
Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.04.2022.
od 01.04.2022
150 zł + 150 zł
Bardzo łatwy