zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Bank Millennium zakończył realizację Planu Naprawy. Decyzja zarządu

Bank Millennium zakończył realizację Planu Naprawy. Decyzja zarządu

20 czerwca 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Bank Millennium poinformował o zakończeniu realizacji Planu Naprawy. Działanie to zostało wdrożone w następstwie wprowadzenia w 2022 roku wakacji kredytowych.

Plan Naprawy zrealizowany

Uruchomienie w 2022 roku tzw. wakacji kredytowych niosło ze sobą zagrożenie pogorszenia rentowności Banku Millennium. W związku z tym podjęto wtedy decyzję o wprowadzeniu Planu Naprawy. To szereg działań zmniejszających koszty ryzyka, akumulację zysków oraz częściowe odwrócenie negatywnych wycen papierów dłużnych w portfelu banku. Dzięki nim udało się podnieść wskaźniki kapitałowe banku do bezpiecznych poziomów. Realizacja Planu Naprawy odsunęła od akcjonariuszy banku konieczność jego dokapitalizowania.

Decyzja zarządu banku

Decyzję o zakończeniu Planu Naprawy podjął zarząd banku. Poprzedziła ją analiza realizacji jego kluczowych założeń. Organ zwrócił uwagę, że wszystkie wskaźniki zdefiniowane w ww. planie osiągnęły bezpieczne poziomy. Także rentowność i wyniki finansowe Banku Millennium uległy trwałej poprawie. W związku z tym zarząd nie widzi konieczności dalszej realizacji Planu Naprawy.

„Dwa lata temu, kiedy uruchamialiśmy całą procedurę, jasno deklarowaliśmy, że silne fundamenty, które wspierają Bank, pozwolą nam w okresie planu naprawy normalnie się rozwijać. Dotrzymaliśmy słowa. W ubiegłym roku udostępniliśmy nową aplikację korporacyjną, właśnie wdrożyliśmy odświeżoną aplikację dla klientów detalicznych, powiększyliśmy bazę aktywnych klientów, przekraczając poziom 3 milionów, zrealizowaliśmy szereg programów sekurytyzacji. Złożony program naprawy i wysiłek całego zespołu Banku doprowadził do spełnienia wskaźników kapitałowych, szybciej niż planowaliśmy. Wyjście z Planu Naprawy to nowy początek dla dalszego wzrostu biznesu i rozwoju banku” – mówi Joao Bras Jorge, prezes zarządu Banku Millennium.

2024 rok jest ostatnim, w którym Bank Millennium realizuje strategię „Inspirują nas ludzie”. Obecnie trwają prace nad nową strategią na lata 2025-2028. Jej ogłoszenie ma nastąpić w październiku bieżącego roku.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia

600 zł + 6% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
  • 200 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
  • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
  • 200 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

3x200 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część