Liczne grono słuchaczy w różnym wieku mogło podczas wydarzenia poszerzyć swoją wiedzę związaną z bezpieczeństwem w Internecie i metodami działania cyberprzestępców. Anna Ratajczak, Naczelnik Wydziału Analiz i Procesowania Przypadków Przestępstw Banku Pocztowego w swoim wystąpieniu skupiła się na kwestii ochrony danych osobowych. Jako jedną z metod obrony przed ich utratą omówiła także możliwość zastrzeżenia numeru PESEL.
Przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji podczas swoich prelekcji omówili metody stosowane przez cyberprzestępców. Podano także sposoby obrony przed oszustwami z podziałem na ich rodzaje. Nie zabrakło również wystąpień związanych z działaniami, które Bank Pocztowy podejmuje, by chronić środki finansowe i dane osobowe klientów.
W wydarzeniu jako ambasador Banku Pocztowego uczestniczył również Adam Małysz. W swoim przemówieniu oparł się na własnych doświadczeniach, przytaczając przykłady, w których sam padł ofiarą oszustwa. Podkreślił, że na własnym przykładzie odkrył, iż warto stale poszerzać swoją wiedzę dotyczącą cyberbezpieczeństwa.
Konferencja była elementem programu edukacyjno-społecznego Banku Pocztowego „Cyberdojrzali. Bądź mądrzejszy od oszusta”. Jej partnerem medialnym był portal Sekurak.pl. Na stronie internetowej Banku Pocztowego dostępne są informacje o kolejnych bezpłatnych wydarzeniach programu.
Źródło grafiki: Bank Pocztowy
650 zł + 6,5 do 20 000 zł
Uczestnik nie może posiadać konta osobistego w Banku Pekao od 01.01.2024.
od 01.01.2024
250 zł + 400 zł
Łatwy