Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Sopocie odbyła się debata przedstawicieli fundacji bankowych. Jej tematyką były rekomendacje sektora bankowego w kwestiach systemowych rozwiązań edukacyjnych. Oprócz prezeski zarządu Fundacji Banku Millennium, Iwony Jarzębskiej, wzięli w niej udział przedstawiciele fundacji innych podmiotów rynku bankowego.
Podczas spotkania reprezentantka Fundacji Banku Millennium podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat roli sektora bankowego w kształtowaniu systemu edukacji. Wskazała także inicjatywy, które do tej pory odniosły w tej materii sukces.
„W czasach niepewności, o których dyskutujemy podczas EKF, możemy obserwować większe zainteresowanie społeczeństwa edukacją finansową. Potrzeba posiadania dogłębniejszej wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania finansami osobistymi staje się istotniejsza. Chcemy jeszcze lepiej zrozumieć, jak planować budżet, oszczędzać na nieoczekiwane wydatki i inwestować w sposób odpowiedzialny, aby chronić się przed ryzykiem i poprawić swoją stabilność finansową. Jest to z pewnością dobry czas na wprowadzanie systemowych rozwiązań edukacji finansowej, a także na aktywizowanie wszystkich instytucji i organizacji uczestniczących w szerzeniu wiedzy ekonomicznej” – powiedziała Iwona Jarzębska.
Tego typu działaniem jest realizowany od 2016 roku program „Finansowy Elementarz”. To interaktywne zajęcia prowadzone w przedszkolach, połączone z dostarczeniem materiałów poradnikowych dla rodziców i nauczycieli. Zostały one przygotowane we współpracy z ekspertami z dziedziny finansów. W ramach programu do końca 2023 roku zrealizowano ponad 3 tysiące warsztatów. Przeszkolono w ich czasie ponad 70 tys. dzieci z przedszkoli w całej Polsce.
Źródło grafiki: Informacje prasowe Banku Millennium.
650 zł + 6,25%
Klienci, którzy nie posiadają konta osobistego Banku Millennium od 01.01.2021.
Od 01.01.2021
250 zł/250 zł/150 zł
Łatwy