Złóż wniosek o 300 zł w ramach programu Dobry Start (300+) za pomocą swojej bankowości elektronicznej!

Program Dobry Start (tkz. kredkowe) polega na przyznaniu jednorazowego wparcia w każdym roku szkolnym dla każdego uczącego się dziecka w wysokości 300 zł. Od 1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków online. Nie przegap!

Program Dobry Start (300+)

dobry start

Kto może skorzystać?

Ze wsparcia może skorzystać każde uczące się w szkole dziecko, bez względu na wysokość dochodów jego rodziców.

Jak skorzystać z programu Dobry Start?

W sposób tradycyjny, tj. papierowy wniosek będziesz mógł składać w Ośrodkach Pomocy Społecznej dopiero od 1 sierpnia. Od 1 lipca możesz natomiast uczynić to drogą elektroniczną poprzez stronę internetową empatia.mrpips.gov.pl.

O świadczenie możesz również zawnioskować poprzez swoją bankowość internetową/elektroniczną. Klienci banków: Millennium, Alior Bank, Banku Pekao, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz banków zrzeszonych, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO BP oraz SGB-Bank już teraz mogą składać wnioski online. Przed przystąpieniem do złożenia wniosku zalecam zapoznanie się z procedurą twojego banku.

***

Przykład PKO Banku Polskiego:

Wniosek należy złożyć do 30 listopada!

Przyznanie wsparcia

Jeśli złożysz wniosek w lipcu lub sierpniu, 300 zł powinno zostać Ci przekazane najpóźniej do 30 września. Jeśli jednak wniosek złożysz we wrześniu, październiku lub listopadzie decydenci będą mieli dwa miesiące na przekazanie Ci wsparcia.

Uważaj na oszustów!

Nowy i atrakcyjny program przyznawania wsparcia może stać się również łupem oszustów. Ministerstwo rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w oficjalnym przestrzega przed oszustami, którzy „mogą podszywać się pod instytucję gminną lub powiatową, wysyłając wiadomości mailowe z linkiem lub prośbą o podanie numeru konta w celu dokonania przelewu świadczenia lub kliknięcia w link.”

Więcej na temat potencjalnych zagrożeń możesz się dowiedzieć na stronie WWW Ministerstwa lub bankier.pl.

Dobry Start

***

Jeśli nie masz jeszcze konta osobistego z bankowością internetową to koniecznie sprawdź te promocyjne oferty:

 orlenAgricoledzisiajchcębiedronki

360 Junior

***

Pamiętaj, że w tym samym okresie rozpoczęto przyjmowanie wniosków w programie 500+. O tym jak to zrobić znajdziesz informacje naszym artykule o świadczeniu 500+ rozszerzonym od tego roku o pierwsze dziecko!

Dokumenty

Rozporządzenie Rady Ministrów
Uchwała Rady Ministrów

PODZIEL SIĘ

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here