zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Złóż wniosek o 300 zł w ramach programu Dobry Start (300+) za pomocą swojej bankowości elektronicznej!

Złóż wniosek o 300 zł w ramach programu Dobry Start (300+) za pomocą swojej bankowości elektronicznej!

2 lip 2020 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Program Dobry Start (tkz. kredkowe) polega na przyznaniu jednorazowego wparcia w każdym roku szkolnym dla każdego uczącego się dziecka w wysokości 300 zł. Od 1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków online. Nie przegap!

Program Dobry Start (300+)

dobry start

Kto może skorzystać?

Ze wsparcia może skorzystać każde uczące się w szkole dziecko do 20 roku życia, bez względu na wysokość dochodów jego rodziców. Dzieci ze stwierdzoną niepełnosprawnością mogą otrzymywać świadczenie do 24 roku życia.

Jak skorzystać z programu Dobry Start?

W sposób tradycyjny, tj. papierowy wniosek wysłany pocztą lub osobiście będziesz mógł składać w Ośrodkach Pomocy Społecznej dopiero od 1 sierpnia. Od 1 lipca możesz natomiast uczynić to drogą elektroniczną poprzez stronę internetową empatia.mrpips.gov.pl. Zarówno wnioski tradycyjne, jak i elektroniczne można składać do 30 listopada.

O świadczenie możesz również zawnioskować poprzez swoją bankowość internetową/elektroniczną. Klienci banków: Millennium, Alior Bank, Banku Pekao, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz banków zrzeszonych, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PKO BP oraz SGB-Bank już teraz mogą składać wnioski online. Przed przystąpieniem do złożenia wniosku zalecam zapoznanie się z procedurą twojego banku.

Przykład PKO Banku Polskiego:

Wniosek należy złożyć do 30 listopada!

Przyznanie wsparcia

Jeśli złożysz wniosek w lipcu lub sierpniu, 300 zł powinno zostać Ci przekazane najpóźniej do 30 września. Jeśli jednak wniosek złożysz we wrześniu, październiku lub listopadzie decydenci będą mieli dwa miesiące na przekazanie Ci wsparcia.

Uważaj na oszustów!

Nowy i atrakcyjny program przyznawania wsparcia może stać się również łupem oszustów. Ministerstwo rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w oficjalnym przestrzega przed oszustami, którzy „mogą podszywać się pod instytucję gminną lub powiatową, wysyłając wiadomości mailowe z linkiem lub prośbą o podanie numeru konta w celu dokonania przelewu świadczenia lub kliknięcia w link.”

Więcej na temat potencjalnych zagrożeń możesz się dowiedzieć na stronie WWW Ministerstwa lub bankier.pl.

Dobry Start

 

Pamiętaj, że w tym samym okresie rozpoczęto przyjmowanie wniosków w programie 500+. O tym jak to zrobić znajdziesz informacje naszym artykule o świadczeniu 500+ rozszerzonym od tego roku o pierwsze dziecko!

Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie rachunku.

0 zł

Utrzymanie karty

10 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu.

0-10 zł

Wypłata z bankomatów obcych

10 zł każdorazowo;

25 zł miesięcznie za pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą.

10 zł

Czy premia?
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część