zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji dla osób fizycznych w ING Banku Śląskim

Zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji dla osób fizycznych w ING Banku Śląskim

29 sierpnia 2023 (Aktualizacja 29.03.2024) Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Od 29.08.2023 ING Bank Śląski wprowadził zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji. Dotyczy głownie prowizji za podstawowe funkcje konta osobistego oraz karty płatniczej.

Utrzymanie karty płatniczej będzie droższe

Miesięczna opłata za obsługę karty Visa zbliżeniowa wynosi obecnie 10 zł (wcześniej było to 7 zł). Wciąż będzie można uniknąć tej prowizji, jeśli w miesiącu klient wykona płatności na łączną kwotę:

  • dla konta Direct, konta Mobi powyżej 26 lat oraz konta Komfort – min. 300 zł
  • dla konta Direct 18-26 lat – min. 200 zł 

Jednocześnie dla konta Direct 13-18 lat, konta Mobi 13-26 lat oraz konta Active nadal nie będzie pobierana opłata za kartę bez względu na kwotę transakcji bezgotówkowych.

Opłata za kartę Mastercard w EUR

Miesięczna opłata za obsługę karty Mastercard EUR wyniesie 4,50 zł. Opłata za wypłaty gotówki kartą z bankomatów obcych w kraju i za granicą wyniesie 5% kwoty wypłaty.

Opłaty za wypłaty gotówki

Została wycofana pierwsza w okresie rozliczeniowym wypłata gotówki z bankomatów obcych kartą Visa zbliżeniowa dla konta Direct i konta Mobi powyżej 26 lat. Wciąż bez opłat będzie pierwsza wypłata BLIKIEM oraz wypłata gotówki z bankomatów z logo ING i Planet Cash oraz w ramach usługi Cashback.

Opłaty za wypłaty gotówki z bankomatów obcych w Polsce (oraz EUR w krajach SEPA) dla konta Mobi powyżej 26 lat i konta Direct będą wynosiły 10 zł kartą Visa zbliżeniowa oraz 5 zł (od drugiej wypłaty) BLIKIEM.

Nadal bezpłatne będą:

  • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce dla konta Komfort i konta Active
  • wypłaty gotówki BLIKIEM oraz pierwsza wypłata gotówki kartą Visa zbliżeniową w miesiącu rozliczeniowym dla konta Mobi 13-26 lat (każda kolejna wypłata to koszt bez zmian 2,50 zł)

Opłata za wypłaty gotówki za granicą (inne niż EUR w krajach SEPA) kartą Visa zbliżeniowa wyniesie 5% kwoty wypłaty.

Opłata za aktywowanie pakietu wypłat gotówki na karcie Visa zbliżeniowa wyniesie 25 zł na 30 dni. Pakiet umożliwia bezpłatne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Jednocześnie nadal bezpłatne będą wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą dla konta Active.

To pozostaje bez zmian

Nadal bezpłatne będą płatności bezgotówkowe BLIKIEM i kartami debetowymi oraz wypłaty gotówki z ponad 4,5 tys. bankomatów z logo ING i Planet Cash oraz w ramach usługi Cashback przy okazji zakupów w oznaczonych punktach. Nie zmieni się też kwota płatności bezgotówkowych, która zwalnia z opłaty miesięcznej za kartę:

  • min. 300 zł dla konta Direct, konta Mobi powyżej 26 lat oraz konta Komfort 
  • min. 200 zł dla konta Direct 18-26 lat.

Jednocześnie dla konta Direct 13-18 lat, konta Mobi 13-26 lat oraz konta Active nadal nie będzie pobierana opłata za kartę bez względu na kwotę transakcji bezgotówkowych.

Przeczytaj

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Premia

500 zł + 6% do 180 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta od 01.04.2023.

od 01.04.2023

Warunki
  • 300 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi i spełnienie kilku warunków aktywności;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta.

(czytaj więcej)

500 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część