BPS to największe zrzeszenie, które łączy banki spółdzielcze w Polsce. Po włączeniu w jego szeregi Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej stanowić je będzie 307 banków spółdzielczych. Ich łączna suma bilansowa to 132 mld zł. Banki wspólnie pracują na dalszy rozwój Zrzeszenia BPS.
„Cieszę się, że Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, który dotychczas działał samodzielnie i współpracował z nami na mocy zawartego Porozumienia na świadczenie usług i czynności, miał więc status »banku współpracującego«, dostrzegł siłę Zrzeszenia BPS. To dowód na atrakcyjność naszej oferty, zarówno tej produktowej, jak i marketingowej. Współpraca w ramach Zrzeszenia ma ekonomiczny i wizerunkowy sens. A dzięki Umowie Zrzeszenia w nowym kształcie, dajemy bankom spółdzielczym szersze możliwości decyzyjne w zakresie realizacji projektów, optymalizacji kosztów i wdrażania innowacji. Od zrzeszonych banków wiem, jak istotny jest dla nich realny wpływ na kształt Zrzeszenia i realizowane działania” – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS, zrzeszającego banki spółdzielcze.
10 grudnia 2024 roku doszło do podpisania przez Zarządy Banku BPS i Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej Umowy Zrzeszenia. Poprzedziła ją pozytywna weryfikacja nowego członka przez Radę Zrzeszenia. Umowa wejdzie w życie z dniem 16 grudnia 2024 roku.
„Wyzwania, które stoją przed bankami spółdzielczymi w obszarach AI, cyberbezpieczeństwa, optymalizacji kosztów, rozwoju kadr i poprawy szeroko pojmowanej konkurencyjności, łatwiej jest realizować na poziomie Zrzeszenia np. poprzez projekty zrzeszeniowe. W Banku Spółdzielczym w Rabie Wyżnej pozytywnie oceniamy projekty związane z kartami płatniczymi, hurtownią danych czy systemem cyberbezpieczeństwa. Liczymy, że systematyczne przenoszenie ciężaru pewnych rozwiązań na poziom Zrzeszenia, pozwoli nam skierować uwolniony w ten sposób potencjał kadrowy do obszarów takich jak automatyzacja procesów, pogłębiona analiza danych oraz marketing i planowanie strategiczne” – podsumowuje Łukasz Morzywołek, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.
1000 zł +4%
Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.11.2022.
Od 01.11.2022
1000 zł
Łatwy