zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Nowy rodzaj oszustwa. Cyberprzestępcy podszywają się pod stronę rządową

Nowy rodzaj oszustwa. Cyberprzestępcy podszywają się pod stronę rządową

10 lipca 2024 (Aktualizacja 10.07.2024) Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Poprzez fałszywą informację o wygaśnięciu profilu zaufanego oszuści chcą wejść w posiadanie danych bankowych klientów. O nowym rodzaju oszustwa informuje ING Bank Śląski.

Metoda na profil zaufany

Kreatywność cyberprzestępców nie zna granic. W jednym z nowych rodzajów oszustwa wykorzystują oni popularność rządowej usługi profilu zaufanego. Podszywając się pod rządową stronę, wysyłają użytkownikom wiadomość o konieczności przedłużenia ważności usługi. Informacja zawiera link do strony, która ma imitować serwis gov.pl. Ta służy jednak jedynie wyłudzeniu danych bankowych klientów.

Zalecana czujność

By nie paść ofiarą oszustów, należy zachować szczególną ostrożność. Już sam wygląd rzekomej rządowej strony powinien wzbudzić wątpliwości. Nie zawiera ona na przykład polskich znaków, a jej odnośniki prowadzą do obcych serwisów, niezwiązanych z rządowymi usługami. Kategorycznie nie należy podawać na nich danych logowania do bankowości internetowej. 

ING Bank Śląski zauważa, że wysyłka wiadomości z niebezpiecznym linkiem odbywa się w sposób masowy. Z tego powodu bank zaleca również, by o zagrożeniu powiadomić najbliższych. W przypadku, w którym padło się ofiarą cyberprzestępców, należy natychmiast skontaktować się z bankiem.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Premia

500 zł + 6% do 180 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta od 01.04.2023.

od 01.04.2023

Warunki
  • 300 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi i spełnienie kilku warunków aktywności;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta.

(czytaj więcej)

500 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część