zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Nest Konto – jakie jest prawdziwie darmowe konto osobiste z kartą?

Nest Konto – jakie jest prawdziwie darmowe konto osobiste z kartą?

12 sie 2022 Komentarze ok. 9 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jakie jest na prawdę Nest Konto? Ile może być warte zupełnie darmowe konto wraz z kartą od Nest Banku? Jak się okazuje całkiem sporo. Oferta może przypaść do gustu zarówno osobom szukającym dodatkowego kona osobistego, jak i podstawowego rachunku do wygodnego i sprawnego zarządzania finansami osobistymi.

Co właściwie dostajemy za darmo od Nest banku?

Wiele banków promując rachunki osobiste deklaruje, że są one darmowe. Dotyczy to również kart płatniczych do tych kont. Tymczasem gdzieś poniżej znajdziemy informację o tym, że konto wraz z kartą rzeczywiście są darmowe, ale tylko wtedy, gdy spełnimy warunki aktywności wymagana do zwolnienia z opłat. Nie jest to problem, jeśli jest to nasze podstawowe konto i aktywnie z niego korzystamy. Wówczas nawet nie wiedząc o tym wywiążemy się z tej aktywności i to z naddatkiem. Jeśli jednak nie korzystamy z rachunku aktywnie lub jest to nasz kolejny – „zapasowy rachunek” to może się okazać, że nasze oszczędności na koncie będą topniały z miesiąca na miesiąc kosztem prowizji za posiadanie rachunku wraz z kartą płatniczą.

Dla osób, które mają wątpliwości, czy na pewno uda im się wykonać wymagane aktywności lub po prostu chcą mieć świadomość posiadania pełnowartościowego i zarazem darmowego produktu bankowego mogą wybrać ofertę Nest Banku – Nest Konto.

Rachunek bankowy

Jak już wspomnieliśmy Nest Konto jest jednym z nielicznych ofert na rynku, które posiada bezwarunkowo darmowy rachunek, bez konieczności aktywnego korzystania z niego:

 • Otwarcie konta – 0 zł
 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Oprocentowanie dla środków na koncie bieżącym – 0%

Karta płatnicza

Wydawać by się mogło, że produkt zupełnie darmowy nie może być pełnowartościowy. Czy są zatem jakieś haczyki? W przypadku karty płatniczej (Visa Debit PayWave), której nie tylko prowadzenie jest darmowe, a nawet wydanie kolejnej, ma ona wszystkie funkcje, które posiadają konkurenci w innych bankach:

 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • usługa cashback
 • zabezpieczenie 3D secure
 • opcjonalny program rabatowy Visa Oferty

Przelewy

Najczęściej wykonywanymi transakcjami na koncie są zwykłe przelewy internetowe (krajowe). To w ten sposób najczęściej płacimy za bieżące rachunki. Oczywiście posiadając Nest Konto ten rodzaj operacji mamy bez limitów za darmo. Tak kształtują się ceny najważniejszych funkcji płatniczych Nest Konta:

 • Przelew internetowy – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 4 zł
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie stałe – 0 zł (anulowanie lub modyfikacja – 5 zł)
 • Zlecenie przelewu w oddziale – 10 zł
 • Autoryzacja kodem SMS – 10 zł

Bankomaty i transakcje gotówką

Oczywistą kwestią jest, że wypłacanie gotówki z bankomatów należących do naszego banku jest darmowe bez limitów. W przypadku Nest Banku dotyczy to wszystkich maszyn należących do sieci Euronet. Wynika to z tego, że Nest Bank nie posiada sieci własnych bankomatów. Pozostałe operacje to koszt:

 • Wyplata z bankomatów Euronet – 0 zł
 • Wpłata gotówki w bankomatach Euronet – 0 zł
 • Wypłata z bankomatów obcych – 6 zł (0 zł przy użyciu BLIKa)
 • Wypłata z bankomatów zagranicznych – 6 zł + 4,9% za przewalutowanie
 • Wypłata gotówki w oddziale Nest Bank – 10 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale Nest Bank – 10 zł
 • Usługa Cashback – 0 zł

Oszczędzanie z Nest Kontem

Konto osobiste Nest to nie tylko darmowy rachunek, ale również atrakcyjna oferta dla oszczędzających. Posiadając Nest Konto możemy skorzystać zarówno z konto oszczędnościowego – Nest Oszczędności, lokaty – Nest Lokata Witaj oraz konta oszczędnościowego Nest Rodzinne Oszczędności.

Nest Oszczędności

Standardowe konto oszczędnościowe – Nest Oszczędności oferuje podwyższone oprocentowanie na poziomie 6% wyłącznie dla nowych klientów. Maksymalny okres trwania podwyższonego oprocentowania może wynieść maksymalnie 3 miesiące (zakładając, że uda nam się otworzyć konto na początku miesiąca. Oprocentowanie bowiem obowiązuje od dnia uruchomienia Nest Konta do końca miesiąca oraz przez kolejne 2 pełne miesiące. Maksymalna kwota objęta oprocentowaniem może wynieść nawet 100 000 zł.

Lokata Witaj

Obecnie w przypadku Lokaty Witaj Nest Banku mamy możliwość skorzystania z niej wyłącznie posiadając konto osobiste. Depozyt w maksymalnej wysokości 20 000 zł objęty jest oprocentowaniem 7,5% w skali roku i trwa do 3 miesiące lub 6. Aby wykorzystać maksymalny okres depozytu z promocyjnym oprocentowaniem należy dodatkowo spełnić warunek aktywności w każdym miesiącu trwania depozytu. Polega on na:

 • Zapewnieniu min. 2000 zł wpływów na Nest Konto;
 • Wykonaniu przynajmniej 3 przelewów lub transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą lub BLIKiem (wszystko na dowolną kwotę).

Warto jeszcze dodać, że o Lokatę Witaj możemy zawnioskować przed upływem 30 dni od otwarcia Nest Konta. Aby skorzystać z oferty należy też wyrazić zgody marketingowe i nie wypowiadać ich do końca trwania lokaty.

Nest Rodzinne Oszczędności

Nest Bank w swoim portfolio oferuje depozyt dla klientów, którzy o swoich oszczędnościach myślą w naprawdę dłuższej perspektywie. Potencjalny zysk ze skorzystania z Rachunku Rodzinne Oszczędności uzależniony jest od 2 czynników: okresu trwania depozytu oraz uwaga – ilością dzieci! Jest to swoistego rodzaju premia, która może osiągną nawet 30% początkowo wpłaconej kwoty.

Aby skorzystać z Nest Rodzinne Oszczędności możemy założyć taki cel inwestycyjny w bankowości online lub aplikacji mobilnej, a następnie co miesiąc wpłacać zadeklarowaną kwotę (bez wypłacania środków z konta)

Jeśli zdecydujemy się na tego typu inwestycję to warto ustawić sobie zlecenie stałe (które jest darmowe z Nest Kontem), aby nie pominąć żadnego miesiąca oszczędzania.

Nest Konto do płatności zagranicznych

Niestety Nest Bank jeszcze nie posiada w swojej ofercie karty wielowalutowej, którą moglibyśmy powiązać z rachunkami zarówno w PLN, jak i walutach obcych. Zamiast tego możemy zupełnie za darmo otworzyć konta walutowe (Nest Konto Waluta) w 3 walutach: EUR, USD i GBP. Do każdego konta otrzymamy walutową kartę debetową Visa. Nie jest to może najwygodniejsze rozwiązanie, ale rekompensuje to fakt, że korzystanie z tych rachunków jest całkowicie darmowe:

 • Otwarcie Nest Konta Waluta – 0 zł
 • Prowadzenie Nest Konta Waluta – 0 zł
 • Wydanie karty płatniczej Visa – 0 zł
 • Utrzymanie karty Visa – 0 zł
 • Przewalutowanie transakcji – 0 zł
 • Przelewy SEPA w EUR – 0 zł
 • Autoryzacje przelewów SMS – 0 zł

Aby zasilić konto walutowe środkami najłatwiej będzie skorzystać z internetowego kantora walutowego. Nest Bank przygotował dodatkową usługę dla osób, którym dosyć często zdarza się realizować transakcje w obcych walutach. Usługa „korzystne przewalutowania” pozwala na:

 • wymianę waluty po atrakcyjnych kursach;
 • wymianę waluty bezpośrednio w bankowości online lub aplikacji mobilnej;
 • wymianę 3 walut (EUR, USD i GBP) w przypadku posiadaczy Nest Konta osobistego.

Niestety nie jest to już darmowa usługa. Sama jej aktywacja to koszt w zależności od waluty 1 EUR, 1,3 USD i 0,8 GBP oraz jej miesięczna obsługa: 0,3 EUR, 0,35 USD i 0.2 GBP. Nie są to wysokie stawki, ale dla osób, które okazjonalnie korzystają z transakcji walutowych mogą się okazać niepotrzebne. Również za wypłaty z bankomatów zagranicznych poniesiemy niewielkie koszty prowizji w zależności od waluty: 1,2 EUR, 1,6 USD oraz 2 GBP.

Płatności mobilne w Nest Koncie i aplikacja mobilna

Osoby sprawnie poruszające się wśród nowinek technologicznych na pewno docenią nowoczesne metody płatnicze, które umożliwia Nest Konto. Jest to popularny BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz Swatch Pay. Wymienione usługi pozwalają na powiązanie karty płatniczej do konta z aplikacjami I następnie dokonywanie płatności zbliżeniowych dzięki technologii NFC za pomocą smartfonów i smartwatchy.

Co ciekawe Nest Bank jest pierwszym bankiem na świecie, który umożliwił sowim klientom korzystanie z najnowszej aplikacji Visa Mobile. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, założyć w niej konto, a następnie zarejestrować nasz numer telefonu oraz kartę płatniczą. Następnie podczas zakupów online wybieramy jako metodę płatności Visa Mobile i podajemy w niej nasz numer telefonu. Potwierdzamy transakcję nadanym wcześniej w aplikacji kodem PIN i gotowe!

Bankowa aplikacja mobilna to w obecnych czasach nasze centrum samodzielnego zarządzania finansami osobistymi. Możemy dzięki niej wykonywać operacje bankowe, zmieniać limity transakcji, sprawdzać stany kont, czy wnioskować o inne produkty bankowe. Ciekawszymi funkcjami, którymi się cieszy aplikacja Nest Banku to możliwość kupowania biletów komunikacji miejskiej i dokonywanie opłat za parking. Do aplikacji dostaniemy się za pomocą kodu PIN lub (jeśli pozwala nam na to smartfon) odciskom linii papilarnych.

Promocje Nest Banku


Aktualne promocje Nest Banku

Jak najłatwiej założyć darmowe Nest Konto?

Jeśli po przestudiowaniu wszystkich zalet oraz ewentualnych niedociągnięć Nest Konta zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o jego otwarcie, to bank przygotował dla nas 3 ścieżki do wyboru:

Rozmowa z konsultantem – bank deklaruje, że jest to najszybszy sposób, dzięki któremu pracownik banku zweryfikuje naszą tożsamość. W pełni aktywne konto możemy otrzymać już w 5 minut;

Przelew weryfikacyjny – ta metoda również jest 100% online i dosyć sprawna, ale wymaga od nas posiadania już konta osobistego w innym banku. Polega to na przelaniu symbolicznej złotówki w celu potwierdzenia tożsamości. Następnie kwota ta zostanie zwrócona, a sam proces powinien się zamknąć w 15 minut;

W oddziale banku – jest to metoda, która wymaga od nas pofatygowania się do placówki terenowej Nest Banku w godzinach jej otwarcie. Wcześniej jednak możemy złożyć wniosek online, a w oddziale jedynie potwierdzić tożsamość i złożyć podpis. W oddziale możemy równie dobrze przejść cały proces zakładania rachunku.

Naszym zdaniem

Jeśli szukamy darmowego konta z kartą płatniczą bez względu, czy ma to być nasz podstawowy rachunek, czy dodatkowy to ciężko znaleźć równie dobrą ofertę. Nest Konto to również nowoczesne konto z intuicyjną aplikacją mobilną i szeregiem możliwości płatności bezgotówkowych i zbliżeniowych.

Osoby  interesujące się produktami depozytowymi również znajdą coś dla siebie. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy nowymi klientami i dopiero zakładamy Nest Konto to możemy liczyć na bardzo atrakcyjne warunki lokat i kont oszczędnościowych.

Niepocieszone mogą być jedynie osoby, którym zależy na płatnościach walutowych. Konkurenci na ten moment mają ten segment dopracowany zdecydowanie na wyższym poziomie. Nie oznacza to jednak, że oferta Nest Bank nie zostanie wkrótce dostosowana do najnowszych standardów również w tym zakresie.

Złóż wniosek

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta Jakie Chcę0 złbezwarunkowo
Utrzymanie podstawowej karty0 złbezwarunkowo
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe4 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju6 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów za granicą6 złnie dotyczy

Komentarze (0)

Nest Konto
Nest Konto
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek

0 zł

Utrzymanie karty

Bezwarunkowo darmowa karta

0 zł

Wypłata z bankomatów obcych
 • 0 zł – za bankomaty sieci Euronet
 • 6 zł – za bankomaty obce
 • 0 zł – za bankomaty obce przy wypłacie BLIKIEM

0-6 zł

Czy premia?

7,1% do 25 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część