zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Jak dorobić w czasie kryzysu?

Jak dorobić w czasie kryzysu?

24 kwi 2020 Komentarze ok. 4 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jak dorobić w czasie kryzysu, kiedy gospodarka ulega gwałtownemu wyhamowaniu, a sytuacja na rynku pracy staje się coraz bardziej niepewna? Co można zrobić, aby podreperować domowy budżet? Warto poszukać pieniędzy tam, gdzie zawsze było ich najwięcej – w bankach! Radzimy jak korzystać z promocji bankowych, aby zarobić jak najwięcej!

Jak dorobić w czasach kryzysu?

jak dorobić

Promocje kont osobistych

Konta osobiste to najbardziej powszechny produkt bankowy. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez rachunku oszczędnościowo-rozrachunkowego, dzięki któremu nasz pracodawca może nam wypłacać pensje, a my możemy opłacać rachunki. Na polskim rynku jest co najmniej tyle ofert kont osobistych, co banków, a dodatkowo każdy z nich w swojej ofercie posiada kilka takich rachunków skonfigurowanych pod różne potrzeby różnych klientów. Może to być konto najbardziej podstawowe wydawane wraz z kartą debetową, za którego otwarcie oraz utrzymanie nie zapłacimy nic (najczęściej za wykonanie określonej aktywności w ciągu miesiąca). Mogą to być także oferty kont dla osób bardziej zamożnych,. Które obracają większą ilością środków, ale w każdej ofercie banku znajdziemy na pewno konto przeznaczone dla młodzieży, czy studentów, które to z reguły są bezwarunkowo darmowe do ukończenia 26 roku życia.

Jak dorobić zakładając konto osobiste?

Z uwagi na mnogość ofert oraz rywalizację między bankami, przygotowują one atrakcyjne akcje promocyjne, aby zachęcić przyszłych klientów do założenia kont. Ile można zarobić? W większości przypadków w promocji konta bankowego możemy zyskać, aż 3 nagrody:

1. Premię pieniężną lub voucher do wydania na zakupy – wystarczy założyć konto przez promocyjny formularz i spełnić warunki aktywności. Premie mogą być rozbite na kilka miesięcy i za spełnienie warunków za każdy z nich otrzymamy stosowną część premii.

2. Premię z programu poleceń – bankowe programy poleceń przewidują jednorazową premię dla nowego klienta, który podczas składania wniosku o otwarcie konta wprowadził unikalny kod polecenia obecnego użytkownika konta. Obecny klient może natomiast polecić konto wielu osobom w zależności od banku od 10 do 15 osób. Premie za polecenie to najczęściej 50 zł lub 80 zł, ale zdarzają się takie oferty, jak ta z Kontem Przekorzystnym Banku Pekao, gdzie za każdą poleconą osobę otrzymamy aż 100 zł! Polecając produkt 15 osobom możemy zatem wzbogacić się aż o 1500 zł!  Aby wynagrodzenie mogło być naliczone zarówno osoba polecająca, jak i polecana musi wykazać się określoną aktywnością opisaną w regulaminach poszczególnych programów poleceń.

3. Podwyższone oprocentowanie lokaty lub konta oszczędnościowego – kolejną zachętą do założenia konta jest możliwość skorzystania z wysokiego oprocentowania konta oszczędnościowego lub lokaty znacznie różniącego się od tego standardowego. Dobrym przykładem może być oferta Getin banku z premią do 900 zł, w której nowy klient może zdeponować środki na koncie oszczędnościowy z oprocentowaniem nawet 3,5% w skali roku, podczas gdy standardowo wynosi ono 2,7%. W tym przypadku należy dodatkowo spełnić warunki miesięcznej aktywności na koncie. Jeśli je spełnimy, wówczas dorobimy do swojego budżetu dodatkowe środki w postaci odsetek.

Jak spełnić warunki promocji w czasie epidemii?

Część banków dosyć szybko przystosowała się do nowych okoliczności i wprowadziła procesy zdalne przy zakładaniu konta. Doskonały przykład to najnowsza promocja Konta 360° Banku Millennium z premią 220 zł za założenie konta i aktywność. Wystarczy wypełnić internetowy wniosek, zweryfikować swoją tożsamość za pomocą selfie i odebrać od kuriera umowę wraz z kartą bankomatową. Część banków zrezygnowała nawet z papierowych wersji umów, aby ograniczyć konieczność kontaktu z kurierem do minimum. Kiedy uda nam się już założyć konto przystępujemy do zrealizowania warunków aktywności. Obowiązek wykonania transakcji bezgotówkowych możemy łatwo spełnić wykonując comiesięczne opłaty lub robiąc zakupy internetowe.

Jak spełnić warunek zapewnienia wpływu na konto? Wiele osób niepotrzebnie przedwcześnie rezygnuje z uczestnictwa w promocjach bankowych, ponieważ błędnie uważa, że ten warunek musi zostać spełniony tylko i wyłącznie poprzez wpływ pensji. Tymczasem banki akceptują jakiekolwiek wpływy na konto (nawet zwykły przelew) pod warunkiem, że nie wykonujemy go z naszego innego konta w tym samym banku. Zatem najlepszym sposobem będzie założenie kliku kont, z których wykonamy potrzebne transakcje. W ten sposób zarabiasz nawet kilkaset złotych miesięcznie, a biorąc pod uwagę dodatkowe profity, jak programy poleceń, cashbacki w skali roku nawet kilka tysięcy!


Jak widzisz promocje bankowe to bardzo łatwy i dostępny dla wszystkich sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy w czasie kryzysu gospodarczego. Sprawdź też koniecznie nasz ranking kont osobistych oraz towarzyszące im promocje z premiami 🙂

Ranking kont osobistych

Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Premia

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta od 31.12.2022.

od 31.12.2022

Warunki
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część