zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Jak bardzo osobiste jest Konto Jakże Osobiste Alior Banku?

Jak bardzo osobiste jest Konto Jakże Osobiste Alior Banku?

23 marca 2022 2 komentarzy ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jak bardzo osobiste jest flagowe konto dla klientów indywidualnych Alior Banku? Konto Jakże Osobiste nie jest bynajmniej darmowym rachunkiem, ale oferuje za to spore możliwości dopasowania pod nasze potrzeby.

Jak bardzo osobiste jest KJO?

Jak bardzo osobiste

Możesz też zlecić Aliorowi przeniesienie konta

Poza oczywistą wizytą w placówce banku Konto Jakże Osobiste możemy otworzyć zdalnie, nie wychodząc z domu. Elektroniczny wniosek o otwarcie rachunku złożymy w 15 minut wypełniając go wcześniej danymi z naszego dowodu elektronicznego. Następnie pozostaje nam kwestia weryfikacji nasz tożsamości. W Alior Banku mamy 3 możliwości: wideorozmowa z konsultantem, przelew weryfikacyjny z naszego konta w innym banku lub wizyta kuriera. W pierwszych dwóch przypadkach po pomyślnej weryfikacji umowę o prowadzenie konta otrzymamy mailowo. Dokument fizyczny dostarczy nam kurier.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z obecnego konta i chcielibyśmy założyć Konto Jakże Osobiste jednoczenie rezygnując z poprzedniego, to Alior Bank nam pomoże. Wystarczy, że w dowolnym oddziale banku złożymy wniosek o przeniesienie rachunku i usług płatniczych oraz wydamy pełnomocnictwo do reprezentowania nas w tym zakresie przed poprzednim bankiem.

W ten sposób zostaną za nas przeniesione wszystkie środki, polecenia stałe, a także Alior Bank zaktualizuje nasz nowy numer rachunku bankowego w ważnych urzędach oraz u obecnego pracodawcy.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Konto Jakże Osobiste Alior Banku nie jest rachunkiem darmowym. Co to znaczy? Oczywiście założenie konta (nawet z opcją przeniesienia rachunku z innego banku) jest darmowe, ale jego dalsze utrzymanie podległa miesięcznej opłacie w wysokości 10 zł. Można jej oczywiście uniknąć, ale trzeba wykazać się aktywnością polegającą na zapewnieniu miesięcznego wpływu na konto w wysokości co najmniej 1500 zł. Nie musi to być jednorazowa transakcja.

Podobnie rzecz się ma w przypadku karty bankomatowej. Opłata za utrzymanie podstawowej karty debetowej wydawanej do konta wynosi 5zł miesięcznie. Jeśli jednak wykonamy nią w danym miesiącu rozliczeniowym transakcje owartości min. 300 zł, to Alior nie pobierze od nas ani złotówki.

Bankomaty i przelewy internetowe

Najpopularniejsze zwykle przelewy internetowe są rzecz jasna darmowe. Jeśli będziemy chcieli wykonać taką transakcję szybko (przelewy natychmiastowe) to Alior daje nam 5 takich operacji w miesiącu za darmo. Za każdy kolejny przyjdzie nam zapłacić 5 zł. To bardzo atrakcyjna oferta zważywszy na to, że przelewów ekspresowych nie wykonujemy codziennie.

Korzystanie z bankomatów należących do Alior Banku nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Wypłaty gotówki z maszyn należących do sieci Euronet oraz konkurencyjnych banków to koszt 2,50 zł każdorazowo. Można uniknąć tej opłaty wybierając jako jedną z 2 darmowych korzyści 0 zł za wypłaty z bankomatów w całej Polsce.

Kiedy znajdziemy się w potrzebie wybrania gotówki przebywając za granicą przyjdzie nam doliczyć do transakcji przewalutowania opłatę w wysokości 5 zł. Jeśli jednak skorzystamy z korzyści darmowe bankomaty za granicą, to taka prowizja nie zostanie naliczona.

Standardowo za operacje, które jesteśmy w stanie sami zlecić za pomocą aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej w placówce zostaniemy obciążeni prowizjami. Przykładowo zlecenie zwykłego przelewu międzybankowego w oddziale to koszt 8 zł, a ustawienie polecenia stałego 2 zł. Nie są to skomplikowane czynności, zatem postarajmy się je wykonywać samodzielnie.

Czym jest pakiet korzyści?

Pakiet korzyści do Konta Jakże Osobistego to pula dwunastu „ulepszeń”, które oferują dodatkowe funkcje lub inne korzyści towarzyszące korzystaniu z konta osobistego. Standardowo możemy wybrać 2 korzyści za darmo. Za każdą kolejną zapłacimy 3,50 zł miesięcznie. Jeśli jednak wykorzystamy w pełni daną korzyść, to okazuje się, że nie jest to wygórowana cena. W skład pakietu zawarte są następujące korzyści:

1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce,

2) Program Mastercard Priceless Specials, (wybór dostępny do 17 czerwca 2019 r.)

3) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym,

4) Bezpłatne bankomaty za granicą,

5) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni,

6) Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne,

7) Ubezpieczenie w podróży za granicą,

8) Pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,

9) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych,

10) Pakiet bezpłatnych powiadomień,

11) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania,

12) Punkty dla Graczy.

Dokładny opis każdej korzyści znajdziesz w regulaminie poniżej.

Promocje Alior Banku


Aktualne promocje Alior Banku

Jak wypada KJO Alior Banku na tle konkurencji?

Co prawda Konto Jakże Osobiste nie jest kontem darmowym, ale za spełnienie warunków aktywności dostajemy do dyspozycji bardzo sprawne konto osobiste ze sporymi możliwościami. Jest to jednak propozycja dla osób, które szukają konta podstawowego, ponieważ warunek wpływu aż 1500 zł oraz transakcji min. 300 zł łatwiej będzie spełnić, jeśli będziemy z niego korzystać na co dzień.

Alior Bank utrzymuje, że jest bankiem nowoczesnym, inwestującym w przyszłość. Nie jest zatem zaskoczeniem, że podstawowe konto osobiste obsługuje wszystkie dostępne metody płatności: Google Pay, Aplikacja mobilna, NFC, Blik, Apple Pay. W ofercie znajdziemy również dopracowaną aplikację mobilną – Alior Mobile do samodzielnego zarządzania swoimi usługami bankowymi.

Dzięki rozbudowanemu pakietowi korzyści, z czego 2 otrzymujemy za darmo, konto możemy ustawić dokładnie pod swoje potrzeby. Takiej możliwości nie znajdziemy w ofertach konkurencji. Jeśli zechcemy dobrać kolejne „ulepszenia” to stawka 3,50 zł miesięcznie nie wydaje się być wygórowaną.

Nawet wydawałoby się idealne oferty mają swoje minusy. Trochę niezrozumiałym jest pobieranie opłaty w wysokości 5 zł za sprawdzanie stanu naszego konta w bankomatach Alior Banku. Tyle samo zapłacimy w przypadku maszyn obcych. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze możliwość dobrania innej karty zamiast podstawowej Mastercard. Niektóre banki dają możliwość wybrania do podstawowego konta innej karty, bardziej elitarnej o większych możliwościach.

Podsumowanie

Każdy bank stara się przykuć uwagę klientów przygotowując ofertę konta wyróżniającą się na tle konkurencji. Konto Jakże Osobiste Alior Banku nie jest propozycją dla osób szukających alternatywnego, czy też „zapasowego” konta. Jest to jednak bardzo dobra oferta, która sprawdzi się jako podstawowy rachunek, na który będziemy otrzymywać pensję oraz z którego będziemy wykonywać bieżące płatności. To pozwoli spełnić warunki aktywności, aby uniknąć nie najniższych opłat za konto i kartę bankomatową. Dzięki dostępnym korzyściom możemy także dopasować rachunek, który będzie skrojony idealnie do naszych potrzeb.

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta0 zł/10 złUnikniemy opłaty 10 zł za utrzymanie konta, jeśli w miesiącu zapewnimy wpływ min. 1500 zł na rachunek.
Utrzymanie podstawowej karty0 zł/5 złBank zwolni nas z opłaty 5 zł, jeśli w miesiącu wykonamy nią transakcje o wartości min. 300 zł.
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe5 zł5 pierwszych przelewów ekspresowych w miesiącu jest darmowych.
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 0-2,5 zł0 zł jeśli jako korzyść wybierzemy bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce.
Wypłaty z bankomatów za granicą5 zł0 zł jeśli jako korzyść wybierzemy bezpłatne bankomaty za granicą.
Nie przegap

Komentarze (komentarzy: 2)

  • Łukasz 26 lutego 2023 0 1 odpowiedzi

    Po jakim czasie można zamknąć konto, tzn. po ilu miesiącach dostaniemy 400 zł ?

    • Wojciech Wojtczak 27 lutego 2023 0

      Zakładając, że złożysz wniosek w lutym, a umowę podpiszesz w marcu to do końca grudnia otrzymasz ostatnią część z 400 zł (od kwietnia do listopada włącznie spełniaj warunek aktywności – 8 miesięcy). Zatem wypowiedzenie najbezpieczniej złożyć w styczniu 2024.

Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste
Utrzymanie konta

0 zł za wpływ na konto min. 1500 zł (jednorazowo) w miesiącu

0-10 zł

Utrzymanie karty

0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub Google Pay/Apple Pay na łączną kwotę min. 300 zł w miesiącu

0-5 zł

Wypłata z bankomatów obcych

każdorazowo 2,5 zł prowizji z bankomatów obcych

2,5 zł

Czy premia?
  • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
  • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie min. 1000 zł wpływu (jednorazowo) oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

500 zł + 7% do 100 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część