Certyfikat Językowego Znaku Jakości wyróżnia instytucje, osoby i teksty, które promują efektywną komunikację i ideę prostego języka. Przyznaje go Fundacja Języka Polskiego, która powstała w 2008 roku z inicjatywy pracowników Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Jej skład tworzą językoznawcy i specjaliści od komunikacji.
Eksperci zadecydowali o przyznaniu certyfikatu dla Alior Banku za treści, które znajdują się na podstronie internetowej banku związanej z aplikacją Alior Mobile. W uzasadnieniu podkreślono nie tylko przejrzystą organizację i estetykę treści, ale także efektywność, relacyjność i przyjazny ton zawartej tam komunikacji.
„Zależy nam, aby nasi klienci otrzymywali komunikaty, które są proste, zrozumiałe i przejrzyste. Dlatego konsekwentnie upraszczamy język, dbając o jego klarowność i przystępność. Cieszy nas, że eksperci Fundacji Języka Polskiego po raz kolejny doceniają nasze działania w zakresie przyjaznej i efektywnej komunikacji” – mówi Aneta Łamejko, dyrektor Działu Relacji z Klientem w Alior Banku.
Jak zaznaczyła przedstawicielka banku, to nie pierwszej tego typu wyróżnienie. Wcześniej certyfikat Językowy Znak Jakości bank otrzymał za e-maile ofertowe dotyczące Alior Pay i Konta Jakże Osobistego. Instytucja kilkukrotnie została również wyróżniona certyfikatami Pracowni Prostej Polszczyzny.
240 zł
Osoby nieposiadające konta osobistego Alior Banku, walutowego, Karty Kibica od przynajmniej 3 lat.
3 lata
240 zł zwrotu za płatności mobilne w formie zwrotu po 20 zł przez 12 miesięcy.
240 zł
Łatwy