zgarnijpremie.pl » Promocje finansowe » Czym jest Twisto i czy jest warte zaufania? Sprawdziłem i opowiem wam jak działa!

Czym jest Twisto i czy jest warte zaufania? Sprawdziłem i opowiem wam jak działa!

11 sty 2021 6 komentarzy ok. 4 minut czytania 5.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Złóż wniosek i weź udział w promocji!

Czym jest Twisto i jak działa? W dużym uproszczeniu jest to narzędzie płatnicze łączące funkcjonalność karty wielowalutowej z kartą kredytową. Czy warto skorzystać z tego zdobywającego coraz większą popularność narzędzia płatniczego i zgarnąć 100 zł premii? Sprawdziłem to dla was!

Czym jest Twisto?

czym jest twisto

Twisto to fintech rodem z Czech, ale spółka jest też zarejestrowana w naszym kraju i podlega polskiemu prawu. Utrzymywanie konta oraz wielowalutowej karty wydawanej do niego przypomina zasady funkcjonowania słynnego Revoluta.

Jak skorzystać z promocji i zdobyć 100 zł od Twisto?

 1. Załóż konto w Twisto wraz z kartą fizyczną lub wirtualną poprzez stronę promocyjną. Rejestracji możesz dokonać na komputerze lub poprzez aplikację na smartfonie;
 2. Na etapie zakładania konta, lub później zaakceptuj regulamin akcji oraz wyraź zgody marketingowe;
 3. Dokonaj przelewu weryfikacyjnego ze swojego podstawowego konta bankowego na kwotę 1 zł (właścicielem konta bankowego musisz być Ty, w przeciwnym wypadku weryfikacja zostanie odrzucona);
 4. Jeśli wybierzemy opcję z fizyczną kartą Twisto, to w ciągu kilku dni powinna trafić do Ciebie za pośrednictwem poczty;
 5. Po otrzymaniu premii 100 zł możesz dokonać zakupów przy użyciu karty Twisto.

Warto się spieszyć, ponieważ pula premii ograniczona jest 2500 uczestników, a jak widać warunki promocji są banalne 🙂

Złóż wniosek i weź udział w promocji!

Jak działa Twisto?

Darmowa karta Twisto

Wielowalutowa karta płatnicza Twisto działa podobnie do karty kredytowej. Możemy nią płacić fizycznie w sklepach, jak i podczas zakupów online. Jej podstawowym minusem jest brak możliwości wypłacania gotówki z bankomatów. W przypadku kart kredytowych jest to możliwe, ale ze względu na wysokie koszty prowizji nieopłacalne, zatem nic nie tracimy 🙂 Natomiast dużą zaletą karty jest możliwość dokonywania transakcji walutowych korzystając z przelicznika kursów walut MasterCard. Mamy zatem tutaj do czynienia z kartą kredytową i wielowalutową w jednym!

Zaletą tej darmowej aplikacji płatniczej jest linia debetowa o zakresie od 300 zł do nawet 10 000 zł. Dzięki temu narzędziu oraz karcie możesz płacić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych na całym świecie!

Zakładając konto wnioskujemy standardowo o przyznanie limitu debetowego (max. 10 000 zł). Realizując transakcje limit ten ulega odpowiedniemu pomniejszeniu. Na uregulowanie zadłużenia mamy 45 dni od transakcji. Po zakończeniu miesiąca otrzymujemy zestawienie transakcji. Aby nie zapłacić odsetek zobowiązanie należy spłacić do 15-go dnia kolejnego miesiąca po miesiącu, których dotyczy wyciąg. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić możemy odroczyć spłatę 90% zadłużenia na kolejny miesiąc, co będzie nas dodatkowo kosztowało ok 4,5% wartości zadłużenia.

Warto pamiętać, że spłaty należy dokonać na dokładną kwotę widniejącą na koncie. Nie można zobowiązania nadpłacić. Przelew z inną kwotą niż wskazana przez Twisto zostanie po prostu odrzucony.

Złóż wniosek i weź udział w promocji!

Ile kosztuje korzystanie z Twisto?

Do niedawna utrzymanie karty Twisto było całkowicie darmowe. Niestety to się zmienia i ewentualne koszty posiadania Twisto uzależnione są od pakietu, na który się zdecydujemy.

Plan Online faktycznie jest darmowy, ale posiada pewne ograniczenia. Nie otrzymamy w nim fizycznej karty Twisto, a jedynie wersję wirtualną. Wobec tego skorzystamy z niej jedynie podczas zakupów online. Nie skorzystamy również z usługi Twisto Split oraz Google Pay/Apple Pay.

Plan Space posiada wszystkie dostępne funkcje, ale jego wybór to koszt 9,99 zł miesięcznie. Zupełnie nowi klienci dostaną jednak możliwość przetestowania tego planu przez 3 miesiące za darmo. Po tym czasie warto się zdecydować, na którąś z wersji, ponieważ Twisto domyślnie wybierze plan Space – płatny.

Cennik planów Twisto

Funkcja Twisto Split

Twisto udostępniło funkcję pozwalającą podzielenie rachunku z innymi użytkownikami – Split. Funkcja ta dostępna jest z poziomu aplikacji. Kiedy na koncie widoczne będzie zobowiązanie pod przyciskiem „zapłać” pojawi przycisk split). Zaproszeni do współdzielenia kosztów znajomi będą mieli 7 dni na zaakceptowanie propozycji.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Oferta Twisto pojawiła się na polskim rynku w lipcu 2018 roku. Klienci, którzy początkowo sceptycznie podchodzili to fintechu rodem z Czech obdarzyli go dozą zaufania po informacji, że udziałowcem Twisto jest m.in. ING Bank Śląski.

Kolejnym powodem do zaufania ofercie Twisto jest fakt, że plastikowe karty płatnicze wydawane są przez Mastercard. Wobec tego do dyspozycji mamy znany już z tradycyjnych kart kredytowych mechanizm zabezpieczający Chargeback. Polega on na otrzymaniu zwrotu od wystawcy karty w przypadku, kiedy opłacona usługa, czy towar nie spełnia naszych oczekiwań, lub posiada znamiona oszustwa.

Bezpośrednim zabezpieczeniem przed nieautoryzowanym użyciem naszej karty, jest odpowiedzialność materialna do maksymalnie 50 EUR. W razie zagubienia lub kradzieży karty możemy być względnie spokojni zanim uda nam się ją zastrzec.

Jak zrezygnować z Twisto?

Decydując się na kartę Twisto bynajmniej nie podpisujesz przysłowiowego cyrografu z diabłem. Jest to w pełni legalna usługa, z której w każdej chwili możesz zrezygnować 🙂

Istnieją dwa sposoby na rozstanie się z Twisto:

mailowo – poprzez udostępniony na koncie formularz odstąpienia od umowy. Niestety opcja ta jest zarezerwowana jedynie dla osób posiadających elektroniczny podpis (nie ePUAP). Podpisany dokument należy wysłać na adres: [email protected].

listownie – dla większości osób będzie to jedyne skuteczne rozwiązanie. Uzupełniony formularz należy podpisać własnoręcznie i wysłać na adres ul. Zgoda 3/8A, 00-018, Warszawa.

Złóż wniosek i weź udział w promocji!

Komentarze (komentarzy: 6)

 • Olka 28 maja 2022 0

  Korzystałam z Twisto bez rejestracji. Bardzo fajna opcja, gdy trafia się nieprzewidziane wydatki – szybko, bezpiecznie, bez dodatkowych kosztów, można odroczyć płatność.

 • Marcin 18 czerwca 2022 0

  Panie redaktorze, ING Bank Śląski, nie zachodni 🙂

 • Eryk 29 czerwca 2022 0

  Jak zacząłem używać Twisto to płaciłem tak tylko online. Potem zdecydowałem sie wirturalną kartę i płacę tak praktycznie wszędzie. To dla mnie najlepsza opcja. Mam wydatki pod kontrolą. A gdy zrobię jakieś większe zakupy pod wpływem emocji, mogę łatwo wszystko zwrócić, bez blokowania swoich pieniędzy.

 • Matylda 15 lipca 2022 0

  najpierw korzystałam bez rejestracji a potem po pierwszych zakupach postanowiłam się zarejestrować. Sama rejestracja ok – kilka informacji trzeba podać, ale nie jest to uciążliwe.
  Warunki korzystania jasne i proste. Według mnie bardzo wygodne

 • Darek 26 lipca 2022 0

  Produkt finansowy, jak każdy inny, ale moim zdaniem przeznaczony dla osób, które potrafią rozsądnie po prostu z niego korzystać. Prawdę mówiąc warunki dobre, płatności proste, spłata również nie stanowi problemu

 • Marcela 27 grudnia 2022 0

  Według mnie to bardzo bezpieczna forma płatności. Nigdy nie miałam żadnych problemów z korzystaniem. Wszytsko szybko i sprawnie.

Twisto
Twisto
Utrzymanie karty

9,99 zł za fizyczną kartę (3 miesiące za 0 zł lub 0 zł za kartę wirtualną

0-9,99 zł

Okres bezodsetkowy

45 dni

Oprocentowanie

4,50 zł za każde 100 zł

RRSO

Reprezentatywny przykład dla produktu kredyt konsumencki – limitu kredytowego udzielonego na podstawie Umowy Twisto Kredyt: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,15 %, całkowita kwota kredytu 1 500 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 254,84 zł (w tym prowizja 254,84 zł, odsetki kapitałowe 0 zł), całkowita kwota do spłaty 1 754,84 zł, okres obowiązywania Umowy Twisto Kredyt – 121 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.4.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

67,15%

Czy premia?

brak

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część