Czy Konto Przekorzystne Banku Pekao faktycznie jest korzystne?

Czy Konto Przekorzystne Banku Pekao jest najkorzystniejszym wyborem? Jako jedne z pierwszych kont osobistych na rynku oferowało całkowicie zdalne założenie konta za pomocą selfie (tzw. Biometryczna weryfikacja tożsamości). Taka forma wnioskowania jest nawet premiowana nagrodą pieniężną.

Czy Konto Przekorzystne Banku Pekao jest najlepszym wyborem?

Czy Konto Przekorzystne

Mocną stroną konta jest też oferowana do niego karta wielowalutowa Mastercard Debit FX, która spodoba się zwłaszcza osobom często podróżującym za granicę. Oczywiście konto występuje również wersji dla osób do 26 roku życia (studentów). Jeśli mieścisz się w tym przedziale wiekowym, to konto z kartą będzie całkowicie darmowe. Poniżej dowiesz się, ile może kosztować ten rachunek standardowo.

Decydując się jeszcze teraz na założenie Konta Przekorzystnego masz szansę na premię 150 zł za aktywność oraz nawet do 1500 zł nagrody w programie poleceń Banku Pekao!

 

Z poniższej recenzji dowiesz się:

  • Jak najwygodniej i najszybciej założysz konto;

  • Ile będzie Cię kosztowało korzystanie z rachunku wraz z kartą;

  • Ile zapłacisz za przelewy oraz wypłaty z bankomatów;

  • Jakie są najmocniejsze oraz najsłabsze strony oferty.

Załóż konto za pomocą selfie nie wychodząc z domu

Udawanie się do palcówki banku celem założenia konta stało się już rzadkością. Składanie wniosków online jest już możliwe niemal w każdym banku. Od niedawna mamy możliwość przejścia całego procesu w całości przez internet.

Jest to możliwe przede wszystkim dzięki biometrycznej weryfikacji naszej tożsamości. Podczas wypełniania wniosku swoimi danymi osobowymi na pewnym etapie zostaniemy poproszeni o wykonanie zdjęć naszego dowodu osobistego, a następnie wykonanie kilku zdjęć własnej twarzy. Wystrzegajmy się „mistrzów drugiego planu”, ponieważ bank odrzuci nam taką weryfikację. Podpisanie umowy również odbywa się cyfrowo. Jedynie przyjdzie nam poczekać na list z kartą bankomatową, którą musimy posiadać fizycznie 🙂

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Miesięczne utrzymanie Konta Przekorzystnego, jeśli nie będziemy z niego korzystać wyniesie 6 zł. Wystarczy jednak zapewnić w miesiącu rozliczeniowym jednorazowy wpływ na konto o wartości min. 500 zł oraz wykonać jedną transakcję kartą lub przez aplikację PeoPay na dowolną kwotę, aby rachunek był faktycznie darmowy.

To samo dotyczy użytkowania Rewolucyjnej Karty wielowalutowej Matercard Debit FX. Opłata miesięczna może wynieść 3 zł, ale jeśli spełnisz warunek aktywności dla darmowego konta, to za kartę również nie zapłacisz nic. Jest to niesamowita gratka zważywszy na możliwości tej karty podczas transakcji walutowych za granicą.

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Za wykonywane zwykłe przelewy internetowe zewnętrzne bank nie naliczy żadnych opłat. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z przelewów natychmiastowych, to każda taka operację będzie nas kosztować, tak jak w przypadku głównej konkurencji 5 zł.

Wypłaty środków, wpłaty oraz sprawdzanie salda w bankomatach własnych Pekao są rzecz jasna darmowe. Koszt wybrania gotówki z maszyn konkurencyjnych banków to każdorazowo prowizja 2,30% od podejmowanej kwoty, ale nie mniej niż 5 zł. I tutaj ciekawostka! Jeśli spełnimy w poprzednim miesiącu warunki aktywności dla darmowego konta i karty, to do dyspozycji będziemy mieli 2 zupełnie darmowe operacje wybrania gotówki z bankomatów obcych w miesiącu!

Bardzo korzystnie wypada korzystanie z bankomatów, kiedy jesteśmy za granicą. Podstawowa prowizja wynosi tyle samo, jak w przypadku bankomatów obcych w kraju. Jeśli jednak spełnimy warunek zapewnienia wpływu oraz wykonania transakcji, to nie tylko będziemy mieli do dyspozycji 2 darmowe operacje wybrania gotówki, ale wszystkie będą darmowe!

Korzystanie z podstawowych usług w placówce nie jest dobrym pomysłem zważywszy na fakt pobierania wysokich prowizji. Przykładowa opłata za wpłacenie gotówki przy kasie to 5 zł, a polecenie najzwyklejszego przelewu na obcy rachunek to aż 10 zł. Korzystajmy zatem z narzędzi dostępnych w bankowości elektronicznej lub aplikacji PeoPay.

Mocniejsze i słabsze strony Konta Przekorzystnego

Konto Przekorzystne jest kontem nowoczesnym. Dzięki temu mamy możliwość łatwego i bezpiecznego założenia konta z domu. Sam rachunek wyposażony jest we wszystkie możliwe obecnie technologie płatnicze, jak BLIK, płatności zbliżeniowe czy Apple Pay. Brakuje jeszcze usługi Google Pay, ale to pewnie tylko kwestia czasu, jak zostanie wprowadzona. Do dyspozycji mamy nowoczesną aplikację PeoPay,, dzięki której z łatwością będziemy zarządzać naszymi finansami.

Niewątpliwie mocnym punktem Konta Przekorzystnego jest Rewolucyjna karta Mastercard Debit FX. To doskonałe narzędzie płatnicze dla osób często podróżujących za granicę. Dlaczego? Ponieważ Pekao nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej kartą. Płatności w obcej walucie są przeliczane po korzystnym kursie organizacji płatniczej Mastercard.

Pekao nadrabia zaległości w kwestii funkcjonalności bankowości elektronicznej. Właśnie wprowadzili nową bankowość internetową. Już po pierwszych dniach widać, że jest bardziej intuicyjna niż poprzednia wersja. Potrzeba jednak kilku tygodni obsługiwania, żeby sprawdzić, czy nie ma żadnych usterek.

Ciężko uznać to jednoznacznie za wadę lub zaletę, więc oceńcie sami. Podstawowe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wynosi 0,70% w skali roku i jest stałe bez względu na ilość zgromadzonych środków. Jest to pewnie dobra wiadomość dla osób, którzy nie posiadają sporego kapitału, ale dla innych może okazać się zniechęcające. U konkurentów funkcjonuje stawka oprocentowania uzależniona od wysokości oszczędności.

Podsumowanie

Konto Przekorzystne Banku Pekao, jak większość standardowych kont dla przeciętnego Kowalskiego charakteryzuje się darmowymi przelewami zwykłymi oraz możliwością bezpłatnego utrzymania konta wraz z kartą w zamian za niezbyt wygórowane warunki aktywności. Niesamowitym atutem jest wielowalutowa karta do konta, która sprawdzi się podczas niejednego wyjazdu zagranicznego. Jest to świetna alternatywa dla usług oferowanych przez słynnego Revoluta, czy zdobywającego podobną popularność Curve. W połączeniu z atrakcyjnym programem poleceń możemy z czystym sumieniem polecić to konto!

 

Złóż wniosek i weź udział w promocji!
 

Podstawowe opłaty:

Usługa Opłata Warunki
Utrzymanie Konta Direct 6 zł 0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
Utrzymanie karty Mastercard Debit FX 3 zł 0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
Przelewy internetowe zwykłe 0 zł nie dotyczy
Przelewy ekspresowe 5 zł nie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 2,3% – 5 zł 2 darmowe wypłaty, jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
Wypłaty z bankomatów za granicą 0 zł 0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
PODZIEL SIĘ

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here