zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Czy Konto Jakie Chcę Santander Banku Polska jest faktycznie takie, jakie chcę?

Czy Konto Jakie Chcę Santander Banku Polska jest faktycznie takie, jakie chcę?

18 kwi 2022 1 komentarz ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Czy Konto Jakie Chcę w ofercie Santander Banku Polska jest faktycznie tym, którego szukasz? Co oferuje i jakie są koszty podstawowych funkcji? Pomożemy Ci podjąć decyzję!

Czy Konto Jakie Chcę jest warte zainteresowania?

Czy Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę to bezpośredni następca konta osobistego Banku Zachodniego WBK. Kiedy w 2010 roku ogłoszono przejęcie BZ WBK przez hiszpański Santander, był to jeden z najpopularniejszych rachunków dla klienta indywidualnego.

Załóż konto z doradcą u siebie w domu lub podczas wideo-rozmowy

Santander Bank Polska umożliwia obecnie klientowi indywidualnemu złożenie wniosku o otwarcie konta na dwa sposoby. Możemy wypełnić krótki formularz kontaktowy, na podstawie którego skontaktuje się z nami doradca banku i umówi się na wizytę u nas w domu.

Jeśli jednak niekoniecznie chcemy wizyty pracownika banku u siebie, możemy skorzystać z pomocy doradcy w formie wideo-rozmowy online. Pomoże nam on przejść przez wszystkie etapy formularza. Tożsamość możemy zweryfikować za pomocą przelewu z innego konta bankowego należącego do nas lub wybrać opcję weryfikacji przez kuriera.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Miłą niespodzianką jest całkowicie darmowe konto bez względu na naszą miesięczną aktywność. Nie wszystkie oferty najpopularniejszych kont osobistych przewidują taki cennik. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób poszukujących drugiego, alternatywnego konta w innym banku, z którego nie mają zamiaru aktywnie i regularnie korzystać.

Inaczej wygląda kwestia utrzymania karty debetowej do konta. Zdecydujmy się na nią, jeśli faktycznie zamierzamy z niej korzystać, ponieważ ta nie jest bezwarunkowo darmowa. Santander BP podszedł do tego dosyć kreatywnie. Mamy do wyboru dwa warianty. W pierwszym płacimy stałą opłatę 3 zł miesięcznie, której nie możemy uniknąć. W drugiej opcji możemy uniknąć jakiejkolwiek opłaty, jeśli w miesiącu rozliczeniowym wykonamy przynajmniej 5 transakcji na dowolną kwotę kartą lub Apple Pay/Google Pay. Jeśli jednak nie uda nam się spełnić tego warunku, to miesięczna opłata za utrzymanie karty wyniesie 5 zł. Jeśli będzie to jednak nasze konto podstawowe, to spełnienie tego warunku nie powinno stanowić problemu.

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Standardowo wszystkie przelewy internetowe zwykłe są darmowe. I tutaj bardzo miła niespodzianka! Polecenia przelewów ekspresowych w przypadku tego konta również są darmowe! Jest to dosyć niecodzienna oferta, z której warto czasem skorzystać bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Podobnie jak u konkurencji operacje w bankomatach własnych są darmowe. I tak jak np. dla klientów ING korzystanie z maszyn sieci Planet Cash też jest darmowe bez limitów. Wybieranie gotówki z bankomatów innych banków to koszt 5 zł prowizji. Jeśli jednak spodziewamy się, że możemy dosyć często korzystać z „obcych bankomatów”, możemy wykupić sobie abonament na bezprowizyjne wybieranie gotówki ze wszystkich maszyn za 7 zł miesięcznie.

Takie samo rozwiązanie zastosował Santander BP w przypadku wypłat gotówki za granicą. Standardowa prowizja za operację to 10 zł, możemy jednak wykupić pakiet wszystkich darmowych wypłat ważny przez 10 dni w cenie 15 zł. Jeśli planujemy urlop lub wyjazd służbowy, to skorzystanie z tej opcji wydaje się rozsądnym pomysłem 🙂

Udając się do placówki naszego banku, zapłacimy prowizję niemal od wszystkich podstawowych operacji. Od polecenia zwykłego przelewu zewnętrznego czy wewnętrznego, przez wpłatę gotówki, na sporządzeniu zestawienia operacji na koncie – za wszystko zapłacimy 10 zł.

Czy chcę takiego konta dla siebie?

Banki cały czas konkurują między sobą, dopasowując coraz to lepsze oferty kont osobistych dla potencjalnych klientów. Niezaprzeczalną zaletą Konta Jakie Chcę jest jego darmowe utrzymanie bez względu na aktywność. I choć sama karta do konta nie jest bezwarunkowo darmowa, to proste do spełnienia warunki aktywności oraz możliwość wybrania „taryfy” za korzystanie z karty jest jak najbardziej pro-konsumenckie 🙂

Miłym dodatkiem jest nieograniczona ilość darmowych przelewów zewnętrznych typu natychmiastowego. Do darmowych poleceń zwykłych zostaliśmy już przyzwyczajeni, ale transakcje przyspieszone bez opłat to jest nowość! 🙂

Dla posiadaczy konta Santander BP przygotował ciekawą ofertę moneyback, w której za płatności podstawowych rachunków możemy zyskać do 25 zł miesięcznie, a przez cały rok nawet 300 zł zwrotu. Rachunki za prąd, gaz, internet, czy wodę  można opłacać w każdy możliwy sposób: przelewem, zleceniem stałym, poleceniem zapłaty.

Oferta konta z kartą nie bardzo spodoba się osobom podróżującym. Co prawda można wykupić okresowy abonament bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów zagranicznych, ale wciąż to nie jest najkorzystniejsza oferta na tle konkurencji. Standardowe 10 zł prowizji za każdą taką operację to sporo.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie warunki korzystania z podstawowych funkcji konta, można śmiało polecić Konto Jakie Chcę Santander Banku Polskiego każdemu, kto szuka wygodnego konta osobistego, które będzie jego podstawowym rachunkiem płatniczym. Oferta powinna przypaść do gustu zwłaszcza miłośnikom nowinek technologicznych, ponieważ konto wyposażone jest we wszystkie najnowsze rozwiązania płatnicze, takie jak aplikacja mobilna, płatności zbliżeniowe, BLIK, Google Pay, czy Apple Pay.

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta Jakie Chcę0 złnie dotyczy
Utrzymanie podstawowej karty0 zł/3-5 zł3 zł miesięcznie jeśli wybierzesz opłatę stałą. 0 zł jeśli w miesiącu wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. Jeśli nie, to opłata wyniesie 5 zł.
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe0 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 0-5 zł0 zł jeśli wykupisz abonament miesięczny za 7 zł. Standardowa prowizja wypłaty to 5 zł każdorazowo.
Wypłaty z bankomatów za granicą0-10 zł0 zł jeśli wykupisz abonament za 15 zł ważny przez 10 dni. W innym przypadku prowizja wyniesie 10 zł.
Nie przegap

Komentarze (komentarzy: 1)

  • beka 3 czerwca 2020 0

    chyba wolałem ten bank, jak był jeszcze BZ WBK…

Konto Jakie Chcę
Konto Jakie Chcę
Utrzymanie konta

0 zł, za min. 500 zł wpływu i min. 1 płatność kartą lub BLIKiem

0-6 zł

Utrzymanie karty

0 zł, za min. 500 zł wpływu i min. 1 płatność kartą lub BLIKiem

0-8 zł

Wypłata z bankomatów obcych

5 zł

Czy premia?
  • 100 zł za otwarcie Konta Jakie Chcę oraz min. 1 raz zalogowanie się do aplikacji Santander mobile;
  • 200 zł za aktywność w czerwcu, lipcu i sierpniu:  zapewnij wpływ na konto min. 1000 zł; wykonaj min. 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową o wartości co najmniej 10 zł; minimum 1 raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile;
  • 100 zł do Allegro za aktywność w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu oraz wrześniu: zaloguj się minimum 3 razy do aplikacji Santander mobile i wykonaj min. 3 przelewy w aplikacji mobilnej;
  • 80 zł za polecenie konta znajomemu oraz jego aktywność.

(czytaj więcej)

480 zł premii

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część
Optimized with PageSpeed Ninja