zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Czy Konto Jakie Chcę Santander Banku Polska jest faktycznie takie, jakie chcę?

Czy Konto Jakie Chcę Santander Banku Polska jest faktycznie takie, jakie chcę?

19 sty 2023 1 komentarz ok. 7 minut czytania 5.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Czy Konto Jakie Chcę w ofercie Santander Banku Polska jest faktycznie tym, którego szukasz? Co oferuje i jakie są koszty podstawowych funkcji? Pomożemy Ci podjąć decyzję!

Czy Konto Jakie Chcę jest warte zainteresowania?

Czy Konto Jakie Chcę

Konto Jakie Chcę to bezpośredni następca konta osobistego Banku Zachodniego WBK. Kiedy w 2010 roku ogłoszono przejęcie BZ WBK przez hiszpański Santander, był to jeden z najpopularniejszych rachunków dla klienta indywidualnego.

Załóż konto z doradcą u siebie w domu lub podczas wideo-rozmowy

Santander Bank Polska umożliwia obecnie klientowi indywidualnemu złożenie wniosku o otwarcie konta na dwa sposoby. Możemy wypełnić krótki formularz kontaktowy, na podstawie którego skontaktuje się z nami doradca banku i umówi się na wizytę u nas w domu.

Jeśli jednak niekoniecznie chcemy wizyty pracownika banku u siebie, możemy skorzystać z pomocy doradcy w formie wideo-rozmowy online. Pomoże nam on przejść przez wszystkie etapy formularza. Tożsamość możemy zweryfikować za pomocą przelewu z innego konta bankowego należącego do nas lub wybrać opcję weryfikacji przez kuriera.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Aby cieszyć się możliwościami rachunku osobistego Santander Banku Polska należy zaakceptować miesięczny koszt jego utrzymania w wysokości 6 zł. Jednak jest to koszt jedynie hipotetyczny, jeśli z rachunku faktycznie korzystamy. Wystarczy bowiem, że w miesiącu wykonami przynajmniej 1 płatność kartą lub BLIKiem oraz zapewnimy min. 500 zł wpływu, aby uniknąć tego zbędnego obciążenia.

To samo dotyczy posiadania fizycznej karty płatniczej. Jej miesięczny koszt to wydatek nawet 8 zł, ale jeśli spełnimy ten sam warunek dla uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku to popularna karta debetowa również okaże się zupełnie darmowa.

Posiadanie fizycznej karty płatniczej ma swoje zalety. Tym bardziej jeśli korzystamy z funkcji wielowalutowej to może się ona okazać doskonałym środkiem płatniczym podczas pobytu zagranicą. Wymaga to od nas otwarcia dodatkowych rachunków walutowych oraz zasilenie ich środkami w odpowiedniej walucie. Podczas transakcji karta samodzielnie rozpozna walutę operacji i obciąży właściwy rachunek.

Karta płatnicza do konta wciąż może się okazać niezbędna przy płatnościach za wiele usług i produktów. Niektórzy dostawcy usług, zwłaszcza w formie abonamentowej lub subskrypcyjnej wymagają podania danych naszej karty, aby możliwe było skorzystanie z ich oferty.

Płatności zagraniczne i karty płatnicze

Skoro poruszyliśmy już temat transakcji walutowych to warto zaznaczyć, że posiadanie rachunków w obcych walutach nie jest w Santander Banku Polska bezwarunkowo darmowe. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów przewalutowania musimy otworzyć Konto24 walutowe. Do wyboru mamy 4 waluty obce: EURUSDGBP oraz CHF. Opłata za posiadanie każdego rachunku to 10 zł, czyli całkiem sporo. Na szczęście możemy uniknąć tego kosztu, jeśli na danym rachunku będziemy utrzymywać minimalne saldo 20 jednostek danej waluty (przykładowo 20 euro, czy 20 dolarów).

Aby dokonywać transakcji bezgotówkowych zagranicą możemy wybrać 3 rodzaje kart płatniczych:

 • Karta Mastercard Walutowa – to karta dedykowana rachunkom walutowym. Można nią płacić w EUR, USD i GBP. Dzięki niej nie zapłacimy za przewalutowanie podczas transakcji w obcej walucie. Jej koszt to 0,80 jednostek danej waluty. Karta wyposażona jest z zabezpieczenie 3D-secure, Chargeback oraz usługę Kantor, dzięki której zasilimy nasze rachunku walutowe;
 • Karta Dopasowana – to podstawowa karta płatnicza, która możemy otrzymać wraz z Kontem Jakie Chcę. Co więcej możemy też wybrać, przez którą organizację płatniczą chcemy, aby nasza karta była wydana: Mastercard lub Visa. Jej koszt to 8 zł, ale spełniając opisane wcześniej warunki aktywności będzie to w pełni darmowy środek płatniczy. Karta Dopasowana również posiada zabezpieczenia 3D-secure i Chargeback, dodatkowo usługę Cashback (wypłacanie gotówki przy płatnościach w sklepach), a jeśli jeśli wybierzemy kartę Mastercard to możemy korzystać z możliwości wpłacania gotówki na konto w wybranych punktach sprzedaży;
 • Karta Visa Select – to karta o większych możliwościach, o czym świadczy, że jest też podstawową kartą do Konta Select Santander Banku Polska. Sama karta jest darmowa, ale Konto Select to już koszt nawet 30 zł miesięcznie. Unikniemy tej opłaty jeśli w miesiącu zapewnimy powyżej 10 000 zł wpływów oraz utrzymamy średnie saldo na poziomie 150 000 zł. Karta Select posiada wszystkie opisane wcześniej funkcje, a dodatkowo płacąc nią możemy liczyć na zniżkę 9% w Rentalcars.com oraz do 4% zwrotu na Booking.com.

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Standardowo wszystkie przelewy internetowe zwykłe są darmowe. I tutaj bardzo miła niespodzianka! Polecenia przelewów ekspresowych w przypadku tego konta również są darmowe! Jest to dosyć niecodzienna oferta, z której warto czasem skorzystać bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Podobnie jak u konkurencji operacje w bankomatach własnych są darmowe. I tak jak np. dla klientów ING korzystanie z maszyn sieci Planet Cash też jest darmowe bez limitów. Wybieranie gotówki z bankomatów innych banków to koszt 5 zł prowizji. Jeśli jednak spodziewamy się, że możemy dosyć często korzystać z „obcych bankomatów”, możemy wykupić sobie abonament na bezprowizyjne wybieranie gotówki ze wszystkich maszyn za 7 zł miesięcznie.

Takie samo rozwiązanie zastosował Santander BP w przypadku wypłat gotówki za granicą. Standardowa prowizja za operację to 10 zł, możemy jednak wykupić pakiet wszystkich darmowych wypłat ważny przez 10 dni w cenie 15 zł. Jeśli planujemy urlop lub wyjazd służbowy, to skorzystanie z tej opcji wydaje się rozsądnym pomysłem 🙂

Udając się do placówki naszego banku, zapłacimy prowizję niemal od wszystkich podstawowych operacji. Od polecenia zwykłego przelewu zewnętrznego czy wewnętrznego, przez wpłatę gotówki, na sporządzeniu zestawienia operacji na koncie – za wszystko zapłacimy 10 zł.

Promocje Santander Banku Polska


Aktualne promocje Santander Banku Polska

Czy chcę takiego konta dla siebie?

Banki cały czas konkurują między sobą, dopasowując coraz to lepsze oferty kont osobistych dla potencjalnych klientów. Niezaprzeczalną zaletą Konta Jakie Chcę jest jego darmowe utrzymanie bez względu na aktywność. I choć sama karta do konta nie jest bezwarunkowo darmowa, to proste do spełnienia warunki aktywności oraz możliwość wybrania „taryfy” za korzystanie z karty jest jak najbardziej pro-konsumenckie 🙂

Miłym dodatkiem jest nieograniczona ilość darmowych przelewów zewnętrznych typu natychmiastowego. Do darmowych poleceń zwykłych zostaliśmy już przyzwyczajeni, ale transakcje przyspieszone bez opłat to jest nowość! 🙂

Dla posiadaczy konta Santander BP przygotował ciekawą ofertę moneyback, w której za płatności podstawowych rachunków możemy zyskać do 25 zł miesięcznie, a przez cały rok nawet 300 zł zwrotu. Rachunki za prąd, gaz, internet, czy wodę  można opłacać w każdy możliwy sposób: przelewem, zleceniem stałym, poleceniem zapłaty.

Oferta konta z kartą nie bardzo spodoba się osobom podróżującym. Co prawda można wykupić okresowy abonament bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatów zagranicznych, ale wciąż to nie jest najkorzystniejsza oferta na tle konkurencji. Standardowe 10 zł prowizji za każdą taką operację to sporo.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę wszystkie warunki korzystania z podstawowych funkcji konta, można śmiało polecić Konto Jakie Chcę Santander Banku Polskiego każdemu, kto szuka wygodnego konta osobistego, które będzie jego podstawowym rachunkiem płatniczym. Oferta powinna przypaść do gustu zwłaszcza miłośnikom nowinek technologicznych, ponieważ konto wyposażone jest we wszystkie najnowsze rozwiązania płatnicze, takie jak aplikacja mobilna, płatności zbliżeniowe, BLIK, Google Pay, czy Apple Pay.

Złóż wniosek

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta Jakie Chcę6 zł0 zł, za min. 500 zł wpływu i min. 1 płatność kartą lub BLIKiem
Utrzymanie podstawowej karty0 zł / 8 zł0 zł, za min. 500 zł wpływu i min. 1 płatność kartą lub BLIKiem
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe0 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 0-5 zł0 zł jeśli wykupisz abonament miesięczny za 7 zł. Standardowa prowizja wypłaty to 5 zł każdorazowo.
Wypłaty z bankomatów za granicą0-10 zł0 zł jeśli wykupisz abonament za 15 zł ważny przez 10 dni. W innym przypadku prowizja wyniesie 10 zł.
Nie przegap

Komentarze (komentarzy: 1)

 • beka 3 czerwca 2020 2

  chyba wolałem ten bank, jak był jeszcze BZ WBK…

Konto Santander
Konto Santander
Utrzymanie konta
 • 6 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-6 zł

Utrzymanie karty
 • 9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-9 zł

Wypłata z bankomatów obcych
 • 3 zł prowizji w przypadku osób powyżej 26 roku życia
 • osoby poniżej 26 roku życia wszystkie krajowe bankomaty darmowe

0-3 zł

Czy premia?
 • 200 zł za aktywność w maju i czerwcu;
 • 200 zł za aktywność w lipcu i sierpniu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za Konto dla dziecka
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

(czytaj więcej)

950 zł +6% do 100 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część