zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Cyberbezpieczeństwo kolejny raz zagrożone!

Cyberbezpieczeństwo kolejny raz zagrożone!

13 czea 2018 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Tym razem ofiarą zuchwałego hakera padli klienci Ergo Hestii. Incydent ten jest o tyle kontrowersyjny, gdyż jak donosi rzecznik prasowy Grupy Ergo Hestia była to prawdopodobnie pierwsza w Polsce „…próba wykorzystania serwerów korporacji do masowego rozesłania złośliwego oprogramowania”.

Cyberbezpieczeństwo

Atak polegał na rozesłaniu w nocy z 10 na 11 czerwca do losowo wybranych użytkowników Ergo Hestii informacji o rzekomo nadpłaconej składce. Według wiadomości, która zawierała złośliwego Trojana autorem mailingu był „Paweł Kolasa STU ERGO Hestia”. Na szczęście systemy bezpieczeństwa w porę zablokowały zainfekowane oprogramowanie.

Jest to już kolejny przykład próby cyberataku na klientów firmy finansowej. Nie tak dawno opisywaliśmy atak na klientów Alior Banku: (https://zgarnijpremie.pl/uwazaj-na-oszustow/)

Hestia poinformowała swoich partnerów oraz klientów o incydencie bezpieczeństwa. Zaleciła również niezwłoczną zmianę poświadczeń do programów pocztowych oraz skanowanie komputerów oprogramowaniem antywirusowym.

Cyberbezpieczeństwo poddawane ciągłym atakom.

Cyberbezpieczeństwo to zagadnienie, które wciąż spędza sen z powiek pracownikom departamentów bezpieczeństwa banków, firm ubezpieczeniowych oraz innych instytucji finansowych. Ta historia jak i wiele podobnych, które powtarzają się ze zmienną częstotliwością powinna być dla nas jasnym sygnałem, aby zwiększyć czujność korzystając z usług bankowych, ubezpieczeniowych, czy jakichkolwiek innych w sieci.

Źródło: bankier.pl

Komentarze (0)