zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Uważaj na oszustów internetowych!

Uważaj na oszustów internetowych!

15 maj 2018 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Oszuści finansowi funkcjonują od początku powstania tej branży. Bądź czujny, ponieważ bez skrupułów wykorzystają Twoją naiwność!

Przypadki oszustw internetowych, których najczęstszą ofiarą są banki oraz ich klienci nie należą niestety do rzadkości i są tematem ciągłej pracy organów ścigania w obszarze ceber-przestępczości. Oszuści  cały czas modyfikują  techniki swoich działań, przez co tak trudna jest skuteczna ochrona przed nimi. Najczęstszym rodzajem oszustw internetowych jest tkz. phishing. Polega on na podszywaniu się pod inną osobę/instytucję w celu wyłudzenia np. danych logowania do bankowości elektronicznej.

Niedawno próbom takiego wyłudzenia padli klienci Alior Banku. Do losowo wybranych adresów e-mail trafiły wiadomości z informacją o otrzymaniu kuponu pieniężnego opiewającego na kwotę 873 dolarów.

Oszuści

Wiadomość do Klientów Alior

Treść wiadomości sugerowała, aby użytkownik kliknął w podany link i pobrał (jak się później okazuje złośliwe) oprogramowanie.

Zainstalowanie takiego oprogramowania może skutkować przechwyceniem przez oszustów Twoich danych do logowania do bankowości internetowej. Alior zaleca oczywiście nie pobieranie żadnego oprogramowania oraz niezwłoczne skasowanie takiej wiadomości.

Jednak w przypadku, gdy już otworzyłeś załącznik, ale nie dążyłeś zalogować się do systemu bankowego musisz przeinstalować system operacyjny swojego komputera. Aby zminimalizować zagrożenie powinieneś ponadto zmienić dane logowania do wszelkich posiadanych przez ciebie kont w serwisach internetowych(najlepiej wykorzystując w tym celu inny komputer).

Pamiętaj!

Banki inwestują naprawdę sporo środków w ochronę przed zuchwałymi atakami oszustów. Jednak nie zwalnia to klienta indywidualnego od zachowania czujności. Sprawdzaj uważanie otrzymywane od banków wiadomości, a w razie wątpliwości skontaktuj się z ich infolinią. 🙂

źródło: Bankier.pl

Komentarze (0)

Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste
Utrzymanie konta

0 zł za wpływ na konto min. 1500 zł (jednorazowo) w miesiącu

0-10 zł

Utrzymanie karty

0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą lub Google Pay/Apple Pay na łączną kwotę min. 300 zł w miesiącu

0-5 zł

Wypłata z bankomatów obcych

każdorazowo 2,5 zł prowizji z bankomatów obcych

2,5 zł

Czy premia?
  • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
  • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie min. 1000 zł wpływu (jednorazowo) oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

500 zł + 6% do 200 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część