zgarnijpremie.pl » Promocje finansowe » BankoMoc – nowy wymiar zarządzania promocjami bankowymi!

BankoMoc – nowy wymiar zarządzania promocjami bankowymi!

7 lis 2018 2 komentarzy ok. 12 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Promocje bankowe cieszą się niezmienną popularnością. Obecne na polskim rynku finansów banki prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej atrakcyjnych benefitów, aby przyciągnąć do siebie klientów.

BankoMoc wprowadza nową jakość w korzystaniu z promocji bankowych.

Bankomoc

Światowy oraz Polski rynek handlu elektronicznego (ang. e-commerce) wciąż rośnie. Obecnie w sieci możesz kupić niemal wszystko. Od butów po pralkę. Dotyczy to również produktów finansowych i bankowych. Lokaty, inwestycje, karty kredytowe, czy konta osobiste. Wizyta w placówce bankowej jest już najczęściej zbędna. Nie bez przyczyny coraz więcej banków decyduje się na zamknięcie części swoich stacjonarnych punktów obsługi klienta na rzecz rozbudowy swoich usług w sieci. Z kolei w części banków za czynności, które możesz wykonać samodzielnie przez internet pobierane są opłaty, jeśli zdecydujesz się zrealizować je z pomocą konsultanta w placówce. Zabiegi te mają na celu skłonić klientów do częstszego korzystania z usług za pośrednictwem sieci. Również, aby przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów banki często oferują zachęcające akcje promocyjne towarzyszące oferowanym produktom finansowym w wirtualnej rzeczywistości.

Promocje bankowe cennym narzędziem przyciągającym klientów

Promocje bankowe cieszą się niezmienną popularnością. Obecne na polskim rynku finansów banki prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej atrakcyjnych benefitów, aby przyciągnąć do siebie klientów. Gdzie jest haczyk? Jak to możliwe, że za często darmowe prowadzenie konta bankowego dodatkowo możesz zyskać np. 200 zł w postaci żywej gotówki? Otóż banki często wolą przeznaczyć zachęcającą premię niż intensyfikować działania reklamujące. Wiele osób dzięki sprawnemu korzystaniu z bogatej listy promocji uczyniło sobie dodatkowe źródło zysków.

Kluczem do efektywnego korzystania z promocji bankowych jest nabycie określonego produktu bankowego np. w postaci konta osobistego, czy karty kredytowej w czasie trwania akcji promocyjnej, a następnie spełnienie określonych regulaminem warunków przyznania nagrody.

Coraz więcej osób umiejętnie poruszając się wśród gąszczy promocji potrafi zasilić domowy budżet nagrodami pieniężnymi specjalnie przygotowanymi dla klientów banków. Najczęstszym źródłem informacji w sieci o aktualnych promocjach bankowych są blogi poświęcone tej tematyce (jak np. zgarnijpremie.pl). Niedawno jednak na rynku afiliacyjnym pojawiło się rewolucyjne narzędzie usprawniające poszukiwanie dopasowanych promocji bankowych oraz kontrolowanie korzystania z nich.

BankoMoc odpowiedzią na skomplikowane warunki promocji bankowych

BankoMoc to nowatorska aplikacja informująca o aktualnie dostępnych promocjach bankowych oraz umożliwiająca łatwe i efektywne zarządzanie nimi. Dostępna jest od lipca 2018 roku na każdym smartfonie z systemem Android po pobraniu jej całkowicie za darmo za pośrednictwem Sklepu Play. (Co ciekawe korzystając z „apki” nie będziemy atakowani przez różnego rodzaju reklamy.) Aplikacja pozwala stworzyć osobisty portfel posiadanych produktów finansowych, skutecznie kontrolować poziom spełniania warunków promocji, a także posiada funkcję alertów o upływających terminach oraz funkcję filtrowania, umożliwiającą personalizację wyświetlanej oferty. Pomysłodawcą BankoMocy jest Tomasz Augustynowicz – informatyk i pasjonat fotografii, który wychodzi z założenia, że pracuje się by żyć, a nie na odwrót, dlatego wciąż szuka nowych możliwości upraszczania życia oraz oszczędzania czasu i pieniędzy.

Zgarnijpremie.pl: Skąd pomysł na aplikację? Czy jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce/na Świecie?

 

Tomasz Augustynowicz: Jakiś czas temu skuszony możliwością dodatkowego zarobku wziąłem udział w promocji bankowej – założyłem kartę kredytową, przez pewien okres spełniałem warunki i niedużym nakładem wysiłku zyskałem 400 zł. Chwilę później skorzystałem z kolejnej promocji – założyłem konto bankowe i poprzez terminowe spełnianie określonych warunków zyskałem 700zł. Przy korzystaniu z trzeciej promocji pojawił się problem – zacząłem się gubić w warunkach, umykały mi terminy. Analogowe notatki i tabelki przez chwilę pomagały, ale ich główną wadą było to, że nie były na bieżąco pod ręką i trzeba było pilnować regularnego dopisywania np. wydatków czy wpłat. Zacząłem się zastanawiać, jak w dobie smartfonów zarządzać takim „portfelem promocji”. Szukałem w Internecie, pytałem na blogach tematycznych, ale nikt nie potrafił wskazać żadnego sensownego rozwiązania. Postanowiłem więc stworzyć proste, przejrzyste a zarazem inteligentne narzędzie, które pozwoli zarządzać portfelem promocyjnym, a przede wszystkim przypominać o spełnianiu warunków. Dokładnie takie, jakiego potrzebowałem.

Czy pierwszy taki projekt? Ja niczego podobnego nie znalazłem. Może za słabo szukałem, ale bardziej zaawansowani w temacie użytkownicy czyli tzw. „wyjadacze wisienek bankowych” też nie umieli takiego wskazać.  Zakładam więc, że to pierwszy taki projekt w Polsce. Jeśli chodzi o świat, nie znam strategii promocji bankowych za granicą, a tym bardziej dostępnych narzędzi, więc trudno tu o moją opinię.

Bankomoc

ZP: Ile czasu trwała praca nad tym projektem i w jak dużym gronie? Czy po drodze pojawiały się jakieś przeciwności, czy cały proces przebiegał zgodnie z zaplanowanym harmonogramem?

TA: Od zauważenia potrzeby do pomysłu jej zaspokojenia minęło kilka tygodni. Później powstały pierwsze plany, zarys funkcjonalności, schematy graficzne, analizy co aplikacja będzie zawierać, jak działać. Były to dyskusje w małym gronie osób zainteresowanych tematem zarabiania na promocjach bankowych. Następnie dobrałem zespół, który pomógł zaprogramować i opracować graficznie aplikację. Z racji tego, że sam jestem inż. informatyki, wiele etapów powstawania aplikacji przeprowadzałem sam. Gdy pierwsza wersja była już gotowa, rozpoczęliśmy wprowadzanie realnych promocji do bazy danych i podejmowaliśmy próby ich parametryzacji (by warunki danej promocji były inaczej rozpoznawane wg ustawień każdego z Użytkowników, np. inaczej zliczają się warunki, gdy ktoś przystąpił do promocji w sierpniu a inaczej gdy we wrześniu; aplikacja to rozumie). Później pierwsze instalacje i testy. Po nich kolejne poprawki i próby.

Banki mają różne podejścia do promocji i ich warunków, każdy z nich wymyśla inne reguły, stąd testy i poprawki trwały dość długo. Zaprosiliśmy kilkanaście osób do grona testerów – dziś bardzo im dziękuję za poświęcony czas i uwagi. Finalnie w lipcu 2018 roku wdrożyliśmy wersję produkcyjną. Nie zakładaliśmy żadnych czasowych ram powstania aplikacji, zależało nam bardziej na prawidłowym działaniu i dobrej funkcjonalności. Tempo miało niższy priorytet, choć wiadomym jest, że im bardziej prace były zaawansowane, tym z większą niecierpliwością czekaliśmy żeby pokazać produkt. Chciałem, by było to zrobione bardzo dobrze, bo sam miałem z tego korzystać.

ZP: Jakie są główne zalety aplikacji? Jakie są najbardziej przydatne funkcje?

 

TA: Głównym atutem BankoMocy jest funkcja alertów, która pomaga skutecznie i terminowo spełniać warunki niezbędne do uzyskania benefitów z określonych promocji. Każdy Użytkownik może indywidualnie ustalić na ile dni przed upływającym terminem chce otrzymać od Bankomocy przypomnienie i w ten sposób zminimalizować ryzyko utraty zysku przez zapomnienie. Ponadto zarządzanie promocjami bankowymi staje się dziecinnie proste, ponieważ dla każdej z nich dedykowany jest osobny panel, w której intuicyjne, czytelne paski postępu informują o tym, jak przebiega proces korzystania z promocji – wystarczy rzetelnie zaznaczać spełnione warunki (np. płatność kartą czy wpłata określonej kwoty), a żadne notesy czy tabelki nie będą potrzebne.

Ważną funkcją aplikacji jest też bieżące informowanie o pojawiających się nowych promocjach, co pozwala zaoszczędzić czas na przeszukiwaniu Internetu. I tu bonus – dzięki opcji Filtrowania aplikacja sama podpowie nam, z których produktów możemy skorzystać,  a ukryje te, które z jakiś powodów są dla nas niedostępne. Wystarczy w ustawieniach aplikacji podać podstawowe dane, takie jak data urodzenia, średni dochód netto i ewentualne daty zamknięcia produktów w bankach (konta, karty kredytowe).  Co ważne – Bankomoc nie pobiera żadnych danych Użytkowników, są one przechowywane jedynie na ich urządzeniach.

ZP: Czy korzystanie z aplikacji jest darmowe?

 

TA: Korzystanie z BankoMocy  jest całkowicie bezpłatne. Ponadto aplikacja nie posiada wbudowanego modułu reklamowego, więc żadne migające „atrakcje” nie denerwują i nie zajmują miejsca na ekranie.

Bankomoc

ZP: Jak wiadomo dane kontaktowe, osobowe potencjalnych klientów banków, czy firm pożyczkowych stanowią dużą wartość w tym biznesie. Czy korzystanie z aplikacji jest bezpieczne dla naszych wrażliwych danych osobowych?

TA: Zdecydowanie jest bezpieczne. BankoMoc nie gromadzi żadnych danych osobowych, wszystkie ustawienia Użytkownika są przechowywane w jego smartfonie. My celowo nie mamy do nich dostępu, by budować zaufanie do produktu. Dlatego ważnym jest, by jeśli użytkownik zmienia telefon (np. na nowszy model) skorzystał z opcji „Kopia Ustawień” i we własnym zakresie przeniósł swój Portfel Promocji na nowe urządzenie.

BankoMoc wyświetla dostępne aktualne promocje bankowe, a jeśli użytkownik chce z danej skorzystać to za pomocą klawisza „Złóż wniosek tutaj” lub „Przejdź na dedykowaną stronę” od razu przechodzi do banku lub organizatora promocji – aplikacja pełni tylko rolę pośrednika.

Jedynym miejscem, gdzie użytkownik może (nie musi) podać nam swoje dane osobowe jest formularz kontaktowy z opinią. Chętnie  odpowiadamy na sugestie, wprowadzamy poprawki, pochylamy się nad każdą z uwag.

ZP: Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby korzystające z promocji bankowych jest niedopełnienie warunków opisanych w regulaminie. Największym mankamentem jest terminowość spełniania kolejnych warunków. W jaki sposób korzystanie z BankoMocy może pomóc zniwelować ten problem?

TA: Załóżmy, że w danej promocji warunkiem uzyskania premii 100zł jest dokonanie płatności  kartą na łączną kwotę m.in. 800zł. W praktyce powinno wyglądać to następująco: Użytkownik zatankował paliwo, stojąc w kolejce do kasy uruchamia aplikację, wchodzi do panelu danej promocji i po dokonaniu płatności wprowadza kwotę dokonanej transakcji. Zajmuje mu to 10 sekund. Za dwa dni robi zakupy w markecie i ponownie dopisuje sobie kwotę zrealizowanej płatności. Zajmuje mu to kolejne 10 kolejne sekund.  BankoMoc sama zlicza łączną kwotę oraz automatycznie oznacza warunki spełnione. Gdy kończy się okres promocji aplikacja przypomni (zgodnie z liczbą dni jaką podał użytkownik) gdzie są braki i co trzeba jeszcze wykonać. Przyzwyczajenie się do systematycznego wprowadzania danych – w smartfonie, który większość z nas ma nieustannie pod ręką –  praktycznie w całości wyeliminuje rozpatrywane błędy.

ZP: Czy decydując się na stworzenie aplikacji zarządzającej promocjami bankowymi zakłada Pan, że rynek ten będzie się ciągle rozwijał? Ewentualnie w jakim kierunku będzie zmierzał?

 

TA: Nie jestem strategiem czy bankowcem, ale choćby z ilości pojawiających się produktów, promocji czy reklam jasno widać, że walka o nowych klientów trwa, każdy bank chce ich zdobyć jak najwięcej. Z dużym prawdopodobieństwem można więc założyć, że promocje bankowe nie znikną z dnia na dzień. Na chwilę obecną  na „testowaniu” kont czy innych produktów bankowych użytkownik może zarobić konkretne kwoty – rzędu nawet 4-6 tys. na rok. Nie są to pieniądze które leżą na ulicy – trzeba coś zrobić, postarać się, poświęcić chwilę na założenie konta przez Internet, unikać gotówki i płacić kartami. Ale zmiana myślenia i odrobina chęci pozwoli zarobić (choćby na dobre wakacje) wydając pieniądze, które i tak wydajemy. Tylko zamiast np. dokonywać wszystkich płatności kartą banku A, płacę kartami banków A B C D. Tylko tyle i aż tyle.

W którym kierunku będzie zmierzać rynek promocji bankowych? Nie wiem, ale wierzę, że BankoMoc będzie płynąć z jego nurtem, zmieniać się i dostosowywać do potrzeb, gdyż osobiście potrzebuję tego narzędzia i sam z niego korzystam. Cały czas pracujemy nad nowymi możliwościami. Stworzyliśmy fanpage aplikacji na Fb oraz witrynę bankomoc.pl, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z BankoMocy. Mamy listę udogodnień i rzeczy, o które chcielibyśmy rozwinąć aplikację. Wprowadzamy poprawki, reagujemy na zmiany narzucone przez  instytucje finansowe, dodajemy nowe elementy graficzne przyciski. Słuchamy opinii Użytkowników, staramy się rozwijać. Mamy w planach w niedługim czasie rozbudować aplikację o moduł „Programów Poleceń”, dzięki któremu polecający i polecani klienci banków dodatkowo mogą zarabiać około 50-150 zł. Wymaga to wszystko oczywiście nakładu czasu i pracy ale wierzymy, że aplikacja będzie coraz lepsza, wygodniejsza a jej funkcjonalność doceniona.

 

ZP: Dziękujemy za rozmowę i życzymy samych sukcesów związanych z BankoMocą.

TA: Dziękuję.

Bankomoc

Uruchomienie i korzystanie z aplikacji

Zaraz po uruchomieniu BankoMocy przeczytaj Instrukcję z menu głównego. Pomoże to zrozumieć, jak działa aplikacja. Później koniecznie przejdź do zakładki Aktualne Promocje, gdzie znajdziesz listę obecnie trwających akcji promocyjnych z krótkimi opisami. Dowiesz się z nich o aktualnych obecnie promocjach bankowych, jakie nagrody/premie otrzymasz za spełnienie konkretnych warunków.

W zakładce Moje Promocje możesz przechowywać wybrane produkty bankowe. Z tego miejsca możesz już zacząć zarządzać swoimi promocjami. Poza ich pełnym opisem możesz pobrać regulamin, tabelę opłat i prowizji. Najistotniejsza i najbardziej przydatna jest lista poszczególnych warunków, terminy ich spełniania oraz statusy.

Przypomnienia to kolejna kluczowa zakładka, w której chronologicznie zgromadzone będą wszystkie przypomnienia o zbliżających się terminach spełnienia warunków promocji. Przypomnienia te automatycznie wygenerują się z listy wybranych przez Ciebie promocji z zakładki Moje Promocje.

Nowy wymiar korzystania z promocji bankowych

Aplikacja na smartfona BankoMoc z pewnością wyznacza nową jakość w zarządzaniu promocjami bankowymi. Od teraz zdecydowanie łatwiej będzie Ci wybrać odpowiedni produkt bankowy objęty promocją i skorzystać z niego bez ryzyka, że zapomnisz spełnić wymagane regulaminem warunki w wyznaczonym czasie. Zatem nie pozostaje Ci nic innego jak wejść do Sklepu Play na Twoim smartfonie, pobrać całkowicie za darmo BankoMoc i zarabiać na promocjach bankowych!

***

Więcej informacji o BankoMocy znajdziesz na stronie www producenta: http://www.bankomoc.pl/

Bankomoc

Komentarze (komentarzy: 2)

 • Jacek 29 października 2018 0 1 odpowiedzi

  A będzie dostępna aplikacja na App Store?

  • Wojciech Wojtczak 31 października 2018 0

   W chwili obecnej autor aplikacji nie planuje takiego rozwiązania. W Polsce około 80-90%
   użytkowników to smartfony z Androidem. Być może w przyszłości weźmie to
   pod uwagę, ale obecnie nie ma takiej możliwości.