Powódź w południowej Polsce po raz kolejny udowodniła, że Banki Spółdzielcze są instytucjami głęboko zakorzenionymi w lokalnych społecznościach. Ma to wyraz we wsparciu, które udzieliły osobom poszkodowanym przez żywioł. Jego wymiar jest nie tylko finansowy. Przeciwnie, społeczność Banków Spółdzielczych zaangażowała się również w pomoc rzeczową dla powodzian.
„Banki spółdzielcze, a także indywidualnie pracownicy i klienci po raz kolejny pokazali swoją solidarność, wrażliwość i wielkie serce. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę! To w grupie i wspólnym działaniu tkwi nasza siła. Cieszę się, że wsparcie finansowe trafi też bezpośrednio do naszych koleżanek i kolegów, pracowników banków spółdzielczych Zrzeszenia BPS z okolic najbardziej zniszczonych przez falę powodziową – pomożemy im w porządkach i niezbędnych remontach” – mówi Artur Adamczyk, prezes zarządu Banku BPS.
W inicjatywie obok wymienionych we wstępie podmiotów brały udział również Krajowy Związek Banków Spółdzielczych oraz Związek Banków Polskich. Zebrane środki finansowe podzielono na dwie formy pomocy:
„Ta inicjatywa to dowód, że siła bankowości spółdzielczej leży w jedności i zaangażowaniu lokalnych społeczności. Wspólnie pokazaliśmy, że współpraca przynosi wymierne korzyści” – podsumowuje prof. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska, Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.
650 zł + 6,25%
Klienci, którzy nie posiadają konta osobistego Banku Millennium od 01.01.2021.
Od 01.01.2021
250 zł/250 zł/150 zł
Łatwy