zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Atak hakerski na Ticketmaster. Hakerzy weszli w posiadanie danych milionów klientów

Atak hakerski na Ticketmaster. Hakerzy weszli w posiadanie danych milionów klientów

6 czea 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Nazwiska, adresy, numery telefonów komórkowych i częściowe dane kart płatniczych. To dane klientów Ticketmaster, w których posiadanie weszli hakerzy.

Olbrzymi wyciek danych

Portal niebezpiecznik.pl informuje o olbrzymim wycieku danych klientów firmy Ticketmaster. To amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się sprzedażą biletów na rozmaite wydarzenia na całym świecie. Według portalu za atak ma być odpowiedzialna grupa ShinyHunters. Na skutek uzyskania dostępu do baz danych klientów chmury Snowflake, weszła w posiadanie danych 560 mln klientów. Informacje oprócz adresów i telefonów mają obejmować również częściowe dane kart płatniczych.

Nie tylko Ticketmaster

Zgodnie z informacjami portalu atak nie dotyczył jedynie klientów Ticketmaster. Z rozwiązań chmurowych Snowflake korzysta również Santander. W wyniku ataku hakerzy mieli pozyskać również dane części klientów banku z Chile, Hiszpanii i Urugwaju, a także niektórych byłych pracowników instytucji.

Jak się zabezpieczyć?

O ile sytuacja ma nie dotyczyć klientów Santander Bank Polska, to korzystający z serwisu Ticketmaster mogą czuć się zaniepokojeni. Niebezpiecznik.pl radzi, by sprawdzić rodzaj udostępnionych danych w profilu klienta Ticketmaster. Sugeruje także, by usunąć z serwisu dane kart płatniczych. Nie jest konieczne jednak zastrzeganie samych kart, ponieważ ujawnione dane nie są wystarczające do autoryzacji płatności za ich pośrednictwem. 

Należy również zachować wzmożoną czujność na próby oszustwa, które mogą być podejmowane na numer telefonu i mail będący w bazie Ticketmaster.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Otwarte na Ciebie
Konto Otwarte na Ciebie
Premia

530 zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji Konta Otwartego na Ciebie przez ostanie 12 miesięcy.

12 miesięcy

Warunki
  • 50 zł za otwarcie i aktywowanie konta z kartą;
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w pierwszym miesiącu);
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w drugim miesiącu);
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w trzecim miesiącu),

(czytaj więcej)

530 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część