zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Otwórz konto osobiste w Banku BNP Paribas i sprawdź jak jest otwarte na Twoje potrzeby!

Otwórz konto osobiste w Banku BNP Paribas i sprawdź jak jest otwarte na Twoje potrzeby!

25 mar 2022 Komentarze ok. 6 minut czytania 5.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Otwórz konto osobiste w Banku BNP Paribas bez wychodzenia z domu i sprawdź, czy ten darmowy rachunek spełnia Twoje oczekiwania!

Otwórz konto osobiste w Banku BNP Paribas

konto otwarte

Załóż Konto Otwarte na Ciebie za pomocą selfie

Tradycyjnie konto osobiste możemy założyć w każdej placówce banku. Jednak z postępem technologicznym coraz więcej ofert przewiduje otwarcie rachunku zdalnie – bez wychodzenia z domu. Założenia konta za pomocą wideoweryfikacji umożliwia również Bank BNP Paribas.

Cały proces przebiega szybko i sprawnie. Klient podaje niezbędne dane, udziela zgody i wybiera rodzaj karty powiązanej z kontem. Weryfikacja tożsamości odbywa się poprzez zrobienie zdjęcia obu stron dowodu osobistego oraz filmików przedstawiających ujęcie twarzy podczas wykonywania trzech określonych ruchów głowy. Nowoczesne, zaawansowane technologie zastosowane w aplikacji pozwalają na porównanie rysów twarzy z dowodu osobistego i wideoweryfikacji. Jeśli wszystko się zgadza, możliwe jest przejście do kolejnych kroków. System prosi o uzupełnienie dodatkowych danych i wniosek kierowany jest do weryfikacji biznesowej. Później następuje przekierowanie do serwisu Autenti, partnera banku, który zapewnia bezpieczeństwo zawierania umów przez Internet. Po zapoznaniu się z treścią umowy klient podpisuje ją za pomocą kodu przesłanego przez SMS. Po potwierdzeniu przez Bank, można korzystać z nowego konta.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas jest bezwarunkowo darmowym rachunkiem. Oznacza to, że nie musimy wykazywać się żadną aktywnością w miesiącu, aby bank zwolnił nas z opłaty utrzymania konta.

Inaczej rzecz się ma w przypadku karty wydawanej do Konta Otwartego na Ciebie. Jeśli nie wykonamy w miesiącu rozliczeniowym przynajmniej jednej transakcji kartą na dowolną kwotę, to koszt jej utrzymania wyniesie 3 zł. Ta wycena dotyczy podstawowej karty płatniczej – Karty Otwartej na Dzisiaj. Opłat Karty Otwartej na eŚwiat (6 zł) oraz Karty Otwartej na Świat (10 zł) nie da się już uniknąć, ale są to narzędzia płatnicze z o wiele większą liczbą przydatnych funkcji finansowych. Wszystkie wymienione karty dostarcza operator Mastercard.

Bankomaty i przelewy internetowe

Podstawowe i najczęściej używane przez posiadacza tego rachunku zwykłe przelewy internetowedarmowe i bez limitów. Przelewy natychmiastowe BNP Paribas wycenił podobnie, jak konkurencyjne banki na 5 zł każdorazowo.

Korzystanie z bankomatów BNP Paribas jest zawsze darmowe. Co więcej, podobnie jak w przypadku podstawowego konta ING Banku Śląskiego, za wypłacanie oraz wpłacanie środków w maszynach sieci Planet Cash również nie zapłacimy żadnej prowizji. A jak będzie z innymi bankomatami? Jeśli nie skończyliśmy jeszcze 26. roku życia, to w zasadzie ze wszystkich bankomatów w kraju można korzystać bez opłat. Dla 30-tolatków prowizja za skorzystanie z bankomatu innego banku wyniesie 5 zł. Inaczej jest w przypadku Karty Otwartej na eŚwiat oraz Karty Otwartej na Świat, gdyż ich posiadacz nigdy nie poniesie dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z „obcych maszyn”.  Jak już wspominaliśmy już samo ich posiadanie obciążone jest pewnymi kosztami.

Wypłacanie gotówki z bankomatów za granicą, ale zrzeszonych w grupie BNP Paribas lub Global Alliance, dla posiadaczy podstawowej karty do Konta Otwartego na Ciebie nie będą obciążeni żadnymi prowizjami. Jednak skorzystanie z bankomatu

Wszystkie polecenia zapłaty, zarówno w złotówkach, jak i walucie obcej, składane w oddziale banku to koszt 10 zł. Jeśli w danym oddziale nie będzie bankomatu, to taka transakcja będzie darmowa. Warto w tym celu jednak korzystać z bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile, ponieważ jest to zdecydowanie szybszy i tańszy sposób.

Promocje Banku BNP Paribas


Aktualne promocje Banku BNP Paribas

Czy podstawowe konto osobiste Banku BNP Paribas jest otwarte na Twoje potrzeby?

Na zdecydowany plus Konta Otwartego na Ciebie zasługuje fakt, że prowadzenie tego rachunku jest całkowicie darmowe. Podczas gdy większość konkurencyjnych banków wymaga od nas wykazania konkretną miesięczną aktywnością dla bezkosztowego utrzymania konta, to BNP Paribas nie zmusza nas do niczego 🙂

BNP Paribas jest nowoczesnym bankiem, zatem już podstawowe konto wraz z kartą obsługuje takie technologie, jak płatności BLIK, Apple Pay oraz Google Pay. Na uwagę zasługuje również funkcjonalna aplikacja GOmobile, na której nie tylko sprawdzimy stan konta oraz zlecimy operacje płatnicze, ale również sprawdzimy, jakie inne produkty bankowe przygotowano dla nas oraz jakie promocje są obecnie dostępne w najpopularniejszych sklepach.

Wymieniając mocne strony oferty nie można zapomnieć o ofertach promocyjnych. BNP Paribas jest jedynym takim bankiem w Polsce, który oferuje kilkanaście różnych akcji promocyjnych konta w roku. Za założenie konta oraz aktywność nowi klienci mogą zdobyć gotówkę, vouchery do wydania w Biedronce, Lidlu, H&M, czy na Orlenie.

Jeśli już wspomnieliśmy promocyjne oferty, to osoby dokonujące regularnych wizyt w sklepach powinny zwrócić uwagę na program mamBONUS. Jest to program benefitów dla posiadaczy kart płatniczych BNP Paribas. Poza wspomnianymi zniżkami, za dokonywanie zakupów we wskazanych sklepach zbieramy punkty, za które możemy zrobić kolejne transakcje.

Minusem konta jest dosyć wysoka opłata za korzystanie z obcych bankomatów w Polsce i za granicą. Dotyczy to oczywiście posiadaczy podstawowej Karty Otwartej na Dzisiaj. Jeśli chodzi o pozostałe dwie karty, to choć ich możliwości są zdecydowanie większe, to ich posiadanie mogłoby być jednak trochę tańsze lub chociaż możliwość uniknięcia opłat w zamian za wskazaną aktywność.

Podsumowanie

Każdy poszukujący podstawowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego musi odpowiedzieć sam na pytanie, czy BNP Paribas przygotował Konto Otwarte na Ciebie właśnie na jego potrzeby. Mamy nadzieję, że pomogliśmy w podjęciu decyzji. Możemy śmiało polecić to konto, jako nowoczesny, funkcjonalny, a na dodatek darmowy rachunek do użytku na co dzień, który otworzymy bez wychodzenia z domu 🙂

Złóż wniosek

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta0 złBezwarunkowe utrzymanie rachunku.
Utrzymanie podstawowej karty0 zł/7(2) zł0 zł za 3 dowolne transakcje bezgotówkowe tą kartą, min. jednokrotne logowanie do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej wykonane w poprzednim miesiącu oraz wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych. Za samo wykonanie 3 transakcji zredukujemy miesięczną opłatę do 2 zł.
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe5 zł5 pierwszych przelewów ekspresowych w miesiącu jest darmowych.
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 7 złbrak.
Wypłaty z bankomatów za granicą0/10 zł0 zł jeśli bankomat należy do grupy BNP lub Global Alliance.
Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Otwarte na Ciebie
Konto Otwarte na Ciebie
Utrzymanie konta
  • 0 zł za min. jednokrotne logowanie do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej wykonane w poprzednim miesiącu oraz wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych;
  • 2,50 zł bez spełnienia warunków.

0-2,5 zł

Utrzymanie karty
  • 0 zł za 3 dowolne transakcje bezgotówkowe kartą lub Apple Pay/Google Pay;
  • 7 zł bez spełnienia żadnego warunku.

0-7 zł

Wypłata z bankomatów obcych

każdorazowa prowizja 7 zł z bankomatów obcych

7 zł

Czy premia?
  • 50 zł za otwarcie i aktywowanie konta z kartą;
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w pierwszym miesiącu);
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w drugim miesiącu);
  • 160 zł za min. 1000 zł wpływów, min. 4 płatności BLIK i min. 3 płatności kartą o wartości min. 350 zł i min. 3 przelewy BLIK na telefon o dowolnej wartości (w trzecim miesiącu),

(czytaj więcej)

530 zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część