zgarnijpremie.pl » Poradniki » Jak zaplanować tanie wakacje z promocją BGŻ BNP „Zyskowne Konto”?

Jak zaplanować tanie wakacje z promocją BGŻ BNP „Zyskowne Konto”?

20 czea 2017 Komentarze ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jak przygotować budżetowe wakacje? Czy urlop zawsze musi być znacznym obciążeniem dla Twojego domowego budżetu? Otóż nie!

Czerwiec dla wielu z nas jest najpiękniejszym miesiącem w ciągu roku. Dni są coraz dłuższe, termometry zaczynają wskazywać coraz wyższe wartości, a budząca się do życia przyroda ujmuje swoim pięknem. To wszystko sprawia, że nasze myśli nieuchronnie wędrują w stronę tegorocznych planów urlopowych.

Wakacje z promocją BGŻ BNP Paribas

wakacje

Zorganizowana wycieczka, czy samodzielne planowanie?

Biura podróży z każdej strony bombardują nas atrakcyjnymi ofertami. Co wybrać? Najtańszymi opcjami są tzw. oferty first minute (na początku sezonu urlopowego) oraz tzw. oferty last minute (w praktyce jeśli zdecydujesz się na taki wariant to masz 1-2 dni na spakowanie się i wyjazd). Zdarzają się też takie sytuacje, kiedy nie możesz lub po prostu nie chcesz przeznaczyć sporej części domowego budżetu na zorganizowaną, ekskluzywną wycieczkę. Nie będziesz w stanie w pełni zrelaksować się i wykorzystać cenny urlop, jeśli finanse będą Ci „spędzać sen z powiek”. Otóż, aby spędzić miło i owocnie tegoroczne wakacje nie musisz wcale sięgać głęboko do kieszeni, czy nawet zaciągać chwilowej pożyczki, jeśli sam je zaplanujesz!

Kiedy zacząć planowanie?

Na to pytanie musisz wręcz odpowiedzieć sobie odpowiednio wcześniej, chociażby z obowiązku zaplanowania corocznego urlopu w zakładzie pracy (zakładając, że jesteś pracownikiem etatowym). Jeśli nie przeszkadzają Ci tłumy turystów, a wysoka temperatura i słoneczna pogoda jest dla Ciebie priorytetem, to jeśli nie wybierasz się w strefy klimatu tropikalnego powinieneś wybrać czerwiec, lipiec bądź sierpień. Jeśli natomiast urlop ma być odpoczynkiem, ucieczką od codziennego, zabieganego i zatłoczonego życia w wielkim mieście sugerowałbym rozważenie takich miesięcy jak maj, czerwiec, wrzesień, czy nawet październik, omijając główny okres urlopowy.

Jeśli zdecydujesz się zaplanować swój urlop samodzielnie musisz do tego przystąpić z odpowiednim wyprzedzeniem również ze względów ekonomicznych. Przeglądając oferty noclegowe np. na Booking.com, oferty wypożyczalni samochodowych (jeśli nie posiadamy własnego środka lokomocji) czy oferty biletów lotniczych w serwisie fly4free.pl szybko zauważysz, że im bliżej sezonu tym ceny stają się coraz wyższe.

Przygotowania

Aby przygotować się do samodzielnego zaplanowania wypoczynku najważniejszym jest, abyś sprawnie zarządzał swoimi finansami. Odpowiedni plan finansowy ułatwi planowanie wydatków i pozwoli zaoszczędzić trochę grosza. W tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie posiadanie konta osobistego, za którego prowadzenie nie zapłacisz (np. Konto Optymalne w BGŻ), a w dodatku możesz zyskać cenne profity. Jeśli planujesz spędzić urlop w Polsce bardzo przydatna będzie także możliwość korzystania z wszystkich bankomatów na terenie kraju za darmo (np. Konto Maksymalne w BGŻ). Oba wymienione konta możesz założyć w bardzo prosty sposób przez Internet. Posiadanie konta osobistego w BGŻ BNP Paribas pomoże Ci sprawnie zarządzać Twoimi finansami zarówno podczas planowania wakacji, jak i w trakcie wypoczynku. Ponadto jeśli skorzystasz z obowiązującej właśnie promocji w Banku BGŻ Zyskowne konto możesz zyskać 150 zł premii oraz nawet do 150 zł do wydania w sieci sklepów H&M, Decathlon oraz Biedronka, o której szczegółach dowiesz się poniżej. W sumie Twój budżet może się zwiększyć nawet o 300 zł!

Załóż konto i skorzystaj z promocji!

Przydatne w ekwipunku

Każdy wakacyjny wyjazd nierozłącznie związany jest z zabraniem w bagażu kilku niezbędnych rzeczy. Odświeżenie szafy przed kolejnym sezonem to dla wielu norma. Firmy odzieżowe z odpowiednim wyprzedzeniem przygotowują letnie kolekcje. Każdy może przypasować odpowiednie dla swojego gustu oraz portfela kreacje. Kolejnym kosztem jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na czas wypoczynku. Cieszy fakt, iż co raz częściej świadomie sięgamy po tę formę zabezpieczenia. Jak widzisz lista zakupowa może się wydłużać w zależności od potrzeb. Kontrolując swoje wydatki unikniesz przekroczenia założonego budżetu oraz pozwoli Ci to na zakup tylko potrzebnych rzeczy. Jeśli skorzystasz z promocji BGŻ, to dodatkowe 150 zł będzie świetnym wsparciem Twojego wakacyjnego budżetu!

Możesz je wydać  np. w Decathlonie kupując buty turystyczne, ponieważ podczas aktywnego wypoczynku, obuwie jest absolutnie najważniejszym wyposażeniem! Jeśli lubisz sporty wodne, to z pewnością przydadzą Ci się nowe okulary pływackie lub płetwy, a w przypadku wyjazdu biwakowego zakupisz przydatne akcesoria kempingowe.

wakacje

Zdjęcie poglądowe

Jeśli podczas rejestracji w promocji wybrałeś sklep H&M i wypoczynek nad wodą w ramach wyjazdu urlopowego to za taką kwotę możesz nabyć np. gustowny kostium kąpielowy, ręcznik plażowy, koszulę lub mokasyny z kolekcji „Letni Luz”, „Najlepsze Pod Słońcem”, czy „Zanurkuj w Lato”.

wakacje

Zdjęcie poglądowe

Aktywne, czy pasywne spędzanie urlopu nie może odbywać się bez spożywania zdrowego jedzenia posiadającego właściwe wartości odżywcze. Z założenia urlop wypoczynkowy jest to czas, który powinieneś przeznaczyć na regenerację przepracowanego organizmu. Relaks oraz aktywny wypoczynek powinien być wspomagany prawidłową dietą. Dodatkowe 150 zł na wydanie w sklepach Biedronka może nawet w pełni pokryć koszty dwutygodniowego wyżywienia.

wakacje

Zdjęcie poglądowe

Plan finansowy

Jak widzisz wakacyjny wyjazd wcale nie musi oznaczać wielkich kosztów. Samodzielne planowanie wypoczynku w kraju, czy za granicą charakteryzuje się przede wszystkim niezależnością oraz możliwością zaoszczędzenia pieniędzy. Możesz to osiągnąć wybierając zakwaterowanie w nowoczesnych i całkiem przytulnych hostelach lub gospodarstwach agroturystycznych zamiast drogich i ekskluzywnych pensjonatach. Poruszając się komunikacją zbiorową zamiast własnym samochodem (przygotowanie pojazdu do bezpiecznej, długodystansowej podróży to kolejny spory wydatek). Jednak najważniejszym narzędziem pozwalającym ograniczyć i kontrolować wydatki będzie odpowiedni „wakacyjny plan finansowy”! 🙂

***

Jak skorzystać z promocji BGŻ?

  • Zarejestruj się w promocji i wybierz sklep, do którego chcesz otrzymać bony. Rejestracji można dokonać do 08.07.2018.
  • Otwórz konto Online. Wniosek o otworzenie Konta Osobistego można składać również do dnia 08.07.2018.
  • Zaloguj się w bankowości elektronicznej Pl@net lub do aplikacji mobilnej GOmobile. Pierwszego logowania można dokonać do 25.07.2018.
  • Realizuj transakcje kartą oraz aktywnie korzystaj z konta. To znaczy w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych od dnia pierwszego logowania do Pl@net lub Gomobile, dokonaj transakcji bezgotówkowych kartą za min. 300 zł oraz co najmniej 1 przelewu w Planet lub aplikacji GOmobile i zapewnij Wpływy na kwotę min. 1000 zł.

Jeśli nie masz jeszcze konta w BGŻ kliknij przycisk poniżej i skorzystaj z promocji:

Załóż konto i skorzystaj z promocji!

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW O PROMOCJI ORAZ KONTACH OSOBISTYCH BGŻ BNP => TUTAJ

Dokumenty

Regulamin promocji

Komentarze (0)