zgarnijpremie.pl » Poradniki » Darmowe Konto osobiste w banku – jak mądrze wybrać?

Darmowe Konto osobiste w banku - jak mądrze wybrać?

5 maj 2017 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Ewa Wieczorska
Ewa Wieczorska - redaktorka, która kocha pisać. Pracowała w kilku ogólnopolskich …
[email protected]

Każdy z nas, wcześniej czy później, musi wykonać ważne zadanie – wybór konta bankowego. Darmowe Konto osobiste to najczęściej oferowany produkt bankowy. Z własnego rachunku mogą korzystać już młodzi ludzie w wieku 13 lat – oczywiście pod kontrolą rodziców. W rzeczywistości spora część osób decyduje się na ten krok znacznie później, kiedy konto dopiero staje się niezbędne np. w przypadku znalezienia pracy i oczekiwania na pensję.

Darmowe konto osobiste w banku – jakie wybrać?

darmowe konto osobiste

Nie ma co ukrywać, że jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze konta bankowego jest jego koszt. Najlepiej jeśli rachunek będzie za darmo. Jeśli znajdziemy takie konto i będziemy korzystać z niego w odpowiedni sposób, rzeczywiście możemy uniknąć zbędnych wydatków. Ale do rzeczy. 😉

Rachunek bankowy i karta płatnicza

Decydując się na otwarcie rachunku, myślimy także o karcie płatniczej. Tutaj zaczynają się schody, ale dla chcącego nic trudnego. 😉 Zazwyczaj, żeby korzystanie z plastiku nie generowało kosztów np. trzeba pamiętać o dokonywaniu transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę. Oczywiście warunki zależą od banku, niektóre instytucje nie wymagają takiej opłaty. Zapytaj o nie wcześniej doradcę bankowego.

Do czego przyda mi się karta płatnicza?

Plastik przyda Ci się do pobierania gotówki z bankomatu oraz płacenia w punktach handlowo-usługowych (na PIN i zbliżeniowo) np. za zrobione zakupy czy zatankowanie paliwa. Pamiętaj jednak, że w przypadku korzystania z automatu może być pobrana prowizja od każdej wypłaty. Oczywiście nie każdy bank chce kasy za tę operację – jeśli jakaś oferta wpadnie Ci w oko zapoznaj się z aktualną Tabelą Opłat i Prowizji danej instytucji.

Płatności przez internet

Nie od dziś wiadomo, że robienie zakupów i opłacanie rachunków przez internet to ogromne ułatwienie dla wielu z nas. Młode pokolenie nie rozstaje się ze swoim smartfonem, a banki oferują już nie tylko mobilne serwisy transakcyjne, ale i specjalne aplikacje do obsługiwania swojego rachunku.

Na to zwróć szczególną uwagę

Ostatni krok

Kiedy już podjąłeś decyzję i wybrałeś najlepsze konto bankowe teraz… musisz je założyć. 🙂 Możesz wypełnić wniosek przez internet (będzie Ci potrzebny dowód osobisty) albo udać się do wybranego oddziału, gdzie doradca bankowy na pewno we wszystkim Ci pomoże.

Zobacz nasze propozycje kont osobistych >>

***

Pamiętaj, że jeśli nie będziesz zadowolony z usług danego banku, zawsze możesz zamknąć swoje konto i otworzyć nowe w innej instytucji. Oczywiście nie ominą Cię formalności ale i np. zmiana numeru rachunku, dlatego przed jego wyborem sprawdź dokładnie wiele ofert i wybierz najlepszą. Powodzenia!

Źródło: Bankier.pl

Szukasz konta osobistego?

Komentarze (0)