zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Darmowe eKonto od mBanku. Jak wypada na tle konkurencji?

Darmowe eKonto od mBanku. Jak wypada na tle konkurencji?

15 kwi 2022 Komentarze ok. 5 minut czytania 4.50 / 5 (2)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Darmowe eKonto od mBanku kusi darmowym prowadzeniem, darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów i łatwym zwolnieniem z opłaty za kartę. Co jeszcze oferuje to popularne konto osobiste oferowane przez bank z Łodzi?

Darmowe eKonto od mBank z darmowymi wypłatami z bankomatów!

Darmowe eKonto

Wypełnij wniosek online o otwarcie konta nawet w 5 minut

W dobie cyfryzacji, aby złożyć wniosek o otwarcie konta, wystarczy podłączenie do internetu oraz komputer, tablet lub smartfon. Przygotujmy wcześniej dowód osobisty i przejdźmy do wypełnienia formularza. Wypełnienie go zajmie nam dosłownie 5 minut. Zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych, korespondencyjnych oraz wybranie karty do konta.

O ile złożenie wniosku jest banalnie proste i błyskawiczne, to do sfinalizowania procesu założenia konta bank będzie musiał zweryfikować naszą tożsamość. I tutaj mamy 2 sposoby. Możemy udać się do dowolnej placówki banku, gdzie pracownik potwierdzi naszą tożsamość, a my będziemy mogli podpisać umowę. Karta debetowa do konta zostanie wysłana na podany we wniosku adres korespondencyjny.

Alternatywą jest zweryfikowanie naszej tożsamości przez kuriera. W ciągu maksymalnie 2 dni od złożenia wniosku online zadzwoni do nas, aby umówić się na dostarczenie umowy oraz potwierdzenie tożsamości. W obu przypadkach aktywujemy konto przed otrzymaniem karty płatniczej. Należy postępować według instrukcji znajdującej się w pakiecie aktywacyjnym otrzymanym po podpisaniu umowy. Karta zostanie do nas przesłana pocztą lub jeśli tak wybraliśmy – kurierem.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Otwarcie oraz prowadzenie eKonta mBank jest bezwarunkowo darmowe. Nie trzeba spełnić żadnego warunku miesięcznej aktywności.

Utrzymanie karty debetowej wydanej do konta nie jest już zupełnie darmowe. Opłata za podstawową kartę wynosi 7 zł miesięcznie. Aby jej uniknąć, wystarczy wykonać raptem jedną transakcję w miesiącu na dowolną kwotę.

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Najzwyklejsze przelewy internetowe oczywiście są darmowe bez limitu ilości. Nie zapłacimy również żadnych opłat za tzw. przelewy europejskie SEPA. Przelewy ekspresowe zostały wycenione przez mBank na 5 zł każdorazowo.

Korzystanie z bankomatów należących do mBank naturalnie jest darmowe. Co jednak z wypłatami gotówki z „obcych maszyn”, gdzie zwykle naliczana jest prowizja? Jeśli podejmowana kwota wyniesie min. 100 zł, to nie zapłacimy żadnej prowizji za wybieranie gotówki z wszystkich bankomatów na terenie kraju. Jeśli zdecydujemy się na niższą kwotę, to za jej wybranie z obcych bankomatów zapłacimy 2,5 zł prowizji. To też nie jest wygórowana stawka

Dla osób często podróżujących za granicę mBank przygotował zachętę w postaci darmowych wypłat z bankomatów za granicą. Natomiast wysokość prowizji za transakcje zagranicą uzależniona jest od rodzaju posiadanej karty. W przypadku kart Visa jest to 5,9% od kwoty transakcji, a dla kart Mastercard jest to 3%. Jeśli skorzystamy z usługi wielowalutowej, to koszty przewalutowania zmniejszą się kolejno do 3,5% i 0,5% od wartości transakcji.

Wpłata środków pieniężnych w placówkach mBank to koszt 9 zł, a zlecenie przelewu krajowego zewnętrznego to wydatek 2 zł. Najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne zlecanie operacji za pomocą bankowości elektronicznej, lub wyjątkowo przyjaznej użytkownikowi aplikacji mobilnej.

Promocje mBank


Aktualne promocje mBank

Czy warto skorzystać z oferty eKonta mBank?

Darmowe prowadzenie konta bez konieczności wykazania się aktywnością jest zdecydowaną zaletą eKonta. Wśród najpopularniejszych kont osobistych oferowanych obecnie mało który rachunek nie jest zupełnie darmowy.

Pomimo, iż utrzymanie karty do konta nie jest darmowe, to spełnienie tak prostego warunku zwalniającego z opłaty należy traktować jako zaletę oferty. Wykonanie jednej transakcji kartą za symboliczną złotówkę nie powinno stanowić większego problemu.

Na pochwałę zasługuje fakt, że eKonto jest kontem bardzo nowoczesnym obsługującym wszystkie najnowsze formy płatności: Google Pay, Apple Pay, BLIK, czy płatności zbliżeniowe. Aplikacja moblina mBanku należy do najnowocześniejszych dostępnych na rynku. mBank posiada również bardzo bogaty wybór kart bankomatowych do konta Visa i Mastercard.

Warto zwrócić uwagę na usługę Moje Cele. Może się spodobać zwłaszcza osobom aktywnie oszczędzającym. Możemy sobie ustawić dowolną kwotę. Wówczas przy transakcjach kartą, płatnościach internetowych, czy nawet wybieraniu gotówki małe kwoty będą zasilały nasz cel (rachunek), który dodatkowo jest oprocentowany. W promocji zgromadzone środki objęte są oprocentowaniem 2,5%.

Pierwszą niedogodnością, z którą możemy się spotkać już na początku przygody z eKontem od mBanku to brak możliwości założenia konta w całości online. Coraz więcej banków wprowadza możliwość weryfikacji tożsamości przyszłego klienta zdalnie za pomocą biometryki.

Opłaty za transakcje walutowe nie należą do najkorzystniejszych. Co prawda możemy aktywować „Usługę wielowalutową” dla posiadanych kart Visa lub Mastercard, aby wysokości przewalutowania nieco zmniejszyć, ale mimo wszystko istnieją na rynku korzystniejsze rozwiązania.

Podsumowanie

Jak każda oferta konta osobistego również eKonto ma swoje mocne i słabsze strony. MBank przygotował ciekawy produkt dla osób, które niekoniecznie będą bardzo aktywnie korzystały z rachunku. Należy jednak pamiętać, aby wykonać chociaż jedną płatność kartą w miesiącu, aby całe konto wraz kartą okazało się darmowe. Dzięki usłudze Moje Cele rachunek może okazać się bardzo przyjazny dla osób oszczędnych. Z regularnie odkładanych małych kwot może się uzbierać pokaźna suma dzięki promocyjnemu oprocentowaniu. Możemy miało polecić ten rachunek, ale wybór zawsze zależy do Ciebie! 🙂

Złóż wniosek

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie eKonta0 złnie dotyczy
Utrzymanie podstawowej karty0 zł/7 złStandardowa miesięczna opłata za kartę wynosi 7 zł. Karta będzie darmowa, jeśli w miesiącu wykonamy nią przynajmniej 1 transakcję na dowolną kwotę.
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe5 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju 0-2,5 zł0 zł jeśli wybierana kwota to przynajmniej 100 zł. Jeśli wybierzemy mniej niż 100 zł prowizja wyniesie 2,5 zł.
Wypłaty z bankomatów za granicą0 złnie dotyczy
Nie przegap

Komentarze (0)

eKonto do usług
eKonto do usług
Utrzymanie konta

bezwarunkowo darmowe utrzymanie rachunku

0 zł

Utrzymanie karty

0 zł za wydanie min. 350 zł bezgotówkowo w miesiącu lub 9 zł bez spełnionego warunku

0-9 zł

Wypłata z bankomatów obcych
  • 0 zł za przy wypłacie min. 300 zł i 2,50 zł w przypadku mniejszych wypłat.
  • 0 zł za wypłaty BLIKIEM (od 4 czerwca 0 zł za przy wypłacie min. 300 zł i 2,50 zł w przypadku mniejszych wypłat).

0-2,50 zł

Czy premia?
  • 10 zł za otwarcie eKonta ze zgodami marketingowymi i 5 transakcji kartą lub BLIKIEM;
  • 200 zł za wpływy 1000 zł i 8 transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 3 miesięcy;
  • 200 zł za wykorzystanie eDowodu lub Selfie przy zakładaniu eKonta i spełnienie wszystkich warunków aktywności;
  • 120 zł za założenie dziecku eKonta Junior lub eKonta możliwości.

(czytaj więcej)

530 zł + 6,5% do 50 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część