zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta firmowe - recenzje » CitiKonto dla Biznesu – recenzja rachunku firmowego

CitiKonto dla Biznesu - recenzja rachunku firmowego

24 listopada 2023 (Aktualizacja 12.12.2023) Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Większość banków w swojej ofercie posiada konta bankowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Wyścig o pozyskanie jak największej bazy klientów biznesowych nabrał takiego tępa, że część banków postanowiła całkowicie zrezygnować z opłat za rachunek firmowy. Instytucje, które nie zdecydowały się na tak radykalny krok oferują w ramach promocji zwolnienie z opłat na rok lub dwa.

Do tego peletonu dołączył niedawno Bank Citi Handlowy z przygotowaną ofertą CitiKonta dla Biznesu w promocji. Otwierając ten rachunek w promocji możemy korzystać z jego funkcjonalności nie ponosząc opłat przez 2 lata. Aby tego było mało za spełnienie warunków opisanych w regulaminie oferty możemy zyskać do 1500 zł premii w gotówce.

CitiKonto dla Biznesu, czyli dla kogo?

Bank Handlowy promuje CitiKonto dla Biznesu jako rachunek przeznaczony dla mikro przedsiębiorców. Rachunek ten skierowany jest przede wszystkim do:

 • Jednoosobowych działalności gospodarczych
 • spółek cywilnych
 • spółek jawnych
 • spółek partnerskich
 • spółek komandytowych
 • spółek z o.o.
 • organizacji non-profit
 • wspólnot mieszkaniowych
 • związków zawodowych

W jaki sposób można otworzyć CitiKonto dla Biznesu?

Z informacji dostępnej na stronie internetowej Banku Citi Handlowego możemy się dowiedzieć, że aby skorzystać z oferty konta firmowego dla mikroprzedsiębiorstw wystarczy złożyć stosowny wniosek przez Internet, a następnie w obecności kuriera potwierdzić swoją tożsamość dowodem osobistym oraz złożyć podpis na dostarczonej umowie. Szczegółowy proces założenia CitiKonta dla Biznesu wygląda następująco:

 1. Wypełniamy wniosek online podając dane z dowodu osobistego oraz numer NIP i numer PKD;
 2. Podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem banku należy potwierdzić wprowadzone wcześniej dane;
 3. W ciągu kilku dni od rozmowy z konsultantem zjawi się u nas kurier z kompletem dokumentów oraz kartą płatnicza do konta. W jego obecności należy podpisać jeden egzemplarz, który trafi do banku;
 4. Konto zostanie aktywowane po pozytywnej wersyfikacji wszystkich złożonych i podpisanych dokumentów.

Ile kosztuje korzystanie z możliwości CitiKonta dla Biznesu?

Otwierając CitiKonto dla Biznesu w promocji będziemy zwolnieni przez okres 2 lat z podstawowych miesięcznych opłat za:

 • prowadzenie konta
 • obsługę karty debetowej
 • wypłatę i wpłatę gotówki w bankomatach na terenie kraju
 • polecenia przelewów
 • realizację przelewów w walutach obcych
 • przelewy zagraniczne

Utrzymanie CitiKonta dla Biznesu poza promocją to koszt 20 zł miesięcznie. Wystarczy jednak zapewnić wpływ 2000 zł miesięcznie, aby uniknąć tej prowizji. Alternatywnie można powiązać konto firmowe z kontem osobistym w Citibanku (np. bezwarunkowo darmowym CitiKontem), aby również uniknąć miesięcznej prowizji za obsługę rachunku. Oprocentowanie na koncie wynosi 0%.

Utrzymanie pomocniczego rachunku zarówno w PLN, jak i walucie obcej to koszt 10 zł miesięcznie (nie można uniknąć tej opłaty).

Aktualne promocje Banku Citi Handlowego

Otwierając CitiKonto dla Biznesu poza promocją oraz po jej zakończeniu opłaty za podstawowe funkcje prezentują się następująco:

USŁUGAOPŁATAMOŻLIWOŚĆ UNIKNIĘCIA
Utrzymanie konta20 złMin. 2000 zł wpływów na konto lub powiązanie konta firmowego z kontem osobistym w Citibanku
Rachunek pomocniczy10 złBrak możliwości
Obsługa karty9 złBrak możliwości
Wpłata gotówki0,6%, min. 9 złBrak możliwości
Wypłata gotówki2%, min. 9 złBrak możliwości
Polecenie przelewów0-1,50 zł0 zł za pierwsze 60 przelewów w miesiącu i 1,50 zł za każdy kolejny
Przelew europejski SEPA0-1,50 zł0 zł za pierwsze 60 przelewów w miesiącu i 1,50 zł za każdy kolejny
Przelew zagraniczny SWIFT0,35% min. 20 zł, maks. 100 złBrak możliwości
Przelew natychmiastowy10 złBrak możliwości
Cashback0 zł

Konto dla firm działających na rynkach zagranicznych

CitiKonto dla Biznesu to doskonały rachunek firmowy dla przedsiębiorstw, które planują lub już działają na rynkach zagranicznych lub współpracują z  zagranicznymi kontrahentami (np. dostawcami surowców, podwykonawcami). W razie potrzeby możemy otworzyć dodatkowy rachunek w 11 walutach: EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, DKK, NOK, SEK, CZK i HUF. Ich otwarcie oraz utrzymanie jest całkowicie darmowe. Można je otworzyć samodzielnie w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. W razie potrzeby zasilenia, któregokolwiek z rachunków walutowych można skorzystać Kantora Citi Handlowego.

Koszty przelewów realizowanych przy pomocy CitiKonta dla Biznesu

Każdy posiadacz CitiKonta dla Biznesu otrzymuje w miesiącu pulę 60 darmowych przelewów internetowych zwykłych. Jeśli osiągniemy ten limit to każde kolejne zlecenie w danym miesiącu będzie kosztowało 1,50 zł. Koszt przelewu internetowego typu natychmiastowego został w tym przypadku ustalony na 10 zł każdorazowo.

Jeśli zajdzie potrzeba wykonania przelewów do zagranicznych kontrahentów to o ile w przypadku obszaru europejskiego (SPEA) koszty wyglądają identycznie, jak w przypadku przelewów krajowych to międzynarodowe przelewy SWIFT zostały wycenione następująco: każdorazowo zapłacimy za taki przelew prowizji wynoszącą 0,35% wartości transakcji, ale nie mniej niż 20 zł i nie więcej niż 100 zł.

Przelewy do ZUS i US oraz polecenie zapłaty, czy ustawienie zlecenia stałego jest darmowe. Zlecenie zwykłego przelewu w oddziale banku to każdorazowo koszt 20 zł.

Obsługa karty płatniczej do CitiKonta dla Biznesu

Podstawową kartą płatniczą wydawaną do CitiKonta dla Biznesu jest Mastercard Business. O ile obsługa tego środka płatniczego w promocji jest bez kosztowa przez 2 lata to poza promocją została wyceniona na 9 zł miesięcznie. O dziwo jest koszt stały, którego nie sposób uniknąć – a szkoda. Naturalnie karta wyposażona jest w usługę Cashback, płatności zbliżeniowe, internetowe oraz możliwość powiązania z urządzeniem mobilnym za pomocą GooglePay lub ApplePay.

Bankomaty i wpłatomaty

Z racji tego, że w naszym kraju jest niewielka liczba oddziałów Banku Citi Handlowego to istotne znaczenie mogą mieć koszty korzystania z bankomatów oraz wpłatomatów. W przypadku maszyn należących do Citibanku to zarówno wpłaty i wypłaty krajowe oraz wypłaty zagraniczne są darmowe.

W przypadku urządzeń należących do konkurencyjnych banków prowizja zarówno za wypłatę za granicą oraz krajową została ustalona na 2% wartości operacji, ale nie mniej niż 9 zł. Wpłaty do wpłatomatów sieci Euronet to koszt 0,6%, ale nie mniej niż 9 zł.

Wpłaty i wypłata gotówki z oddziale Banku Citi Handlowego to również prowizja wynosząca 0,6, ale nie mniej niż 12 zł.

Czy samodzielna obsługa CitiKonta dla Biznesu jest wygodna?

Aby zarządzać samodzielnie finansami firmy przy pomocy CitiKonta dla Biznesu wystarczy komputer z dostępem do internetu lub telefon z aplikacją mobilną. Tak jak w przypadku CitiKonta dla klientów indywidualnych, tak i klienci firmowi mogą samodzielnie zlecać przelewy wewnętrzne, zewnętrze, a także zarządzać limitami oraz korzystać z dodatkowych usług.

Dodatkowa weryfikacja za pomocą ustalanego wcześniej TOKENA zapewnia wzmocnione bezpieczeństwo i stanowi trudniejszą do pokonania barierę do naszego konta oraz środków.

CitiKonto dla Biznesu naszym zdaniem

Nowa propozycja wśród kont firmowych wydaje się być całkiem atrakcyjna. Szczególnym atutem jest objęcie tego konta firmowego promocją, która zapewnia aż 2 lata darmowego korzystania z konta oraz umożliwia zdobycie nawet 1500 zł premii. Największym minusem jest brak możliwości uniknięcia opłąty za kartę do konta poza promocją.

Jeśli chcielibyśmy skorzystać z CitiKonta dla Biznesu to najwłaściwszym wydaje się być założenie zupełnie darmowego CitiKonta osobistego i powiązanie obu rachunków. Wówczas można wygodnie i sprawnie zarządzać zarówno finansami firmy, jak i osobistymi z jednego miejsca.


Zalety

 • 0 zł za konto i kartę przez 2 lata
 • Łatwa do uniknięcia opłata za konto poza promocją
 • Możliwość otwarcia darmowych rachunków w aż 11 walutach obcych
 • Wady

 • Brak możliwości uniknięcia opłaty za kartę poza promocją
 • Słaba oferta depozytowa

 • Komentarze (0)

  CitiKonto dla Biznesu
  CitiKonto dla Biznesu
  Utrzymanie konta
  • 0 zł przez 2 lata w promocji;
  • Poza promocją 20 zł lub 0 zł za zapewnienie min. 2000 zł wpływów miesięcznie lub w przypadku osoby prowadzącej Jednoosobową Działalność Gospodarczą posiadającej również konto osobiste.

  0-20 zł

  Utrzymanie karty
  • 0 zł przez 2 lata w promocji;
  • Poza promocją 9 zł (bez możliwości uniknięcia).

  9 zł

  Wypłata z bankomatów obcych
  • Bankomaty obce w Polsce: 2%, min. 9 zł
  • Bankomaty obce za granicą: 2%, min. 9 zł
  • Wpłatomaty Euronet: 0,6%, min. 9 zł

  9 zł (2%)

  Czy premia?
  • 150 zł za otwarcie konta ze zgodami marketingowymi;
  • 100 zł za min. 1 przelew do ZUS do końca 3 miesiąca;
  • 50 zł za otwarcie konta osobistego w Citibanku i powiązanie go z kontem firmowym;
  • 600 zł zwrotu za wydanie min. 500 zł w każdym z 6 miesięcy (po 100 zł miesięcznie);
  • do 600 zł za utrzymanie salda na rachunku na wskazanych poziomach;
  • 500 zł za zawarcie umowy kredytowej o wartości min. 50 000 zł.

  (czytaj więcej)

  2000 zł

  Złóż wniosek
  Przeczytaj poniżej dalszą część